Wtorek, 23.04.2024, Imieniny: Jerzy, Wojciech
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Nowy strój Piekarczyka kosztował 6 tys. zł. Swoją premierę miał podczas Święta Chleba

01.09.2023, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nowy strój Piekarczyka kosztował 6 tys. zł. Swoją premierę miał podczas Święta Chleba
fot. KJ/ fot. UM w Elblągu

W budżecie Miasta znalazło się ok. 6 tys. zł na nowy strój dla Piekarczyka. Poprzedni bardziej straszył niż cieszył oko. Czy nowy strój lepiej zdaje egzamin?


Miasto promuje postać Piekarczyka jako atrakcję turystyczną Elbląga. Według lokalnej legendy Piekarczyk przed 502 laty obronił miasto przed Krzyżakami. Odlany z brązu pomnik Piekarczyka stanął pod Bramą Targową 30 września 2006 r., podczas festynu I Elbląskiego Święta Chleba.W grudniu ubr. na Starym Mieście pojawiło się pięć, odlanych z mosiądzu małych figurek Piekarczyka. Piekarczyk z książką stanął przed Biblioteką Elbląską, Piekarczyk z gęsim piórem przy I LO, Piekarczyk z wagą szalkową przy ul. Wybrzeże Gdańskie (obok Specjal Pubu), Piekarczyk z kotwicą na Bulwarze Zygmunta Augusta, a Piekarczyk z wędką przy Moście Wysokim.


Od prawie 10 lat Elbląg ma swoją maskotkę - Piekarczyka, która podczas niektórych wydarzeń organizowanych przez Urząd Miasta m.in. rozdaje cukierki. W marcu br. Miasto zamówiło nowy strój Piekarczyka. - Powód jest prozaiczny. Stary strój Piekarczyka był intensywnie wykorzystywany od blisko dekady podczas najważniejszych wydarzeń miejskich mocno się już zużył – informował Łukasz Mierzejewski.


Nowy strój Piekarczyka wykonała Fabryka Zabawek Pluszowych Kolor z Koszalina.

 

 

Strój kosztował 5 tys. 916,30 zł. Poprzedni strój kosztował 2,5 tys. zł. Oczywiście jest to cena sprzed wzrostu inflacji, która wywindowała ceny wszystkich towarów i usług

 

 

– dodał Łukasz Mierzejewski.Strój jest wykorzystywany podczas najważniejszych wydarzeń miejskich, w tym m. in. Święta Chleba, Dni Elbląga, Biegu Piekarczyka, czy Dnia Dziecka.


Jak nasi czytelnicy oceniali stary strój? Zapytaliśmy, czy ich zdaniem jest to hit czy kit. Głosować można było od 5 sierpnia do 8 sierpnia, do godz. 10.00. Oddano 276 głosów. Aż 258 było za oceną stroju jako "kit", a tylko 16 było za tym, że to "hit". Dwa głosy były za opcją "nie mam zdania".

 
Stary strój ostatni raz był wykorzystywany podczas Dni Elbląga. Nowy strój Piekarczyka miał swoją premierę podczas tegorocznego Święta Chleba. Jak nasi czytelnicy go oceniają?

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Xxx
  Piątek, 01.09

  Drożej się nie dało

 2. 2
  +1
  ~ kjm
  Piątek, 01.09

  Piekarczyk ma nowy strój. I czy pan Kochan też przyodziewa się w nowe stroje w stoisku Bytom / Ogrody /? Czyżby kandydowanie do Senatu zobowiązało pana do zmiany image?

 3. 3
  +3
  ~ Wróbel
  Piątek, 01.09

  W środku chodził cwirek jedynie on ma gabaryty które wypełnia ten kostium

 4. 4
  +4
  ~ Karl
  Piątek, 01.09

  Dolce & Cabana czy Prada ;) 6 tys za płócienną koszule i fartuszek, chyba że głowa a karku taka droģa.

 5. 5
  +4
  ~ Kurcze
  Sobota, 02.09

  Ależ to brzydkie jest

 6. 6
  +1
  ~ Heh
  Niedziela, 03.09

  Ten stroj po lewej to jak jakis koszmar z ulicy wiazow

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.062577009201