Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Nowe parkometry za 1,1 mln zł. Pierwszy postawiono przy UM

06.07.2023, 13:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nowe parkometry za 1,1 mln zł. Pierwszy postawiono przy UM
Fot. Paweł Friedrich

Ok. 1 mln 100 tys. zł kosztowało 50 parkometrów, które zastąpią "stare" w Strefie Płatnego Parkowania. Wymiana urządzeń potrwa do połowy września br.


Testowy egzemplarz nowego typu parkometru został postawiony przy Urzędzie Miasta przy ul. Łączności.
 

Największą nowością oferowaną przez nowoczesne parkomaty jest konieczność wprowadzenia numeru rejestracyjnego pojazdu oraz możliwość wnoszenia opłat nie tylko za pomocą bilonu, ale również kart płatniczych oraz systemu BLIK

 

– informuje Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu.Opłat za SPP nie będzie można już wnosić poprzez Elbląską Kartę Miejską. - Wszystkie urządzenia będą połączone z oprogramowaniem nadzorującym i zarządzającym ich pracą – zapewnia ZKM w Elblągu.


Kolejną nowością jest brak biletów w formie papierowej.

 

 

Docelowo nie będzie konieczności pobierania wydruku biletu parkingowego

 

– dodał ZKM w Elblągu.


Jak informuje ZKM w Elblągu parkomaty będą czerpać energię z paneli fotowoltaiczny wbudowanych w obudowę. - Będą też miały możliwość pracy pod zasilaniem z sieci – zaznaczył ZKM w Elblągu.


ZKM w Elblągu prosi kierowców o dzielenie się uwagami dotyczącymi użytkowania nowych parkometrów. - W związku z rozpoczęciem okresu testowego, ZKM w Elblągu zwraca się do wszystkich użytkowników Strefy o wszelkie uwagi i sugestie dotyczące funkcjonowania nowego urządzenia – apeluje.


 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Komunikacja, Basen, Stadion
  Czwartek, 06.07

  ZKM nie ma nic pieniędzy, ale na parkomaty do łupienia kierowców już pieniążki są, tak jak by te co są były złe. Czy oddaliście ludziom pieniądze, za to że kupili bilety miesięczne i nie mogli korzystać z części autobusów?? aaa no tak, Przepraszam, według was wystarczy. To wy jako ZKM sprzedajecie bilety i to wy odpowiadacie za organizację przejazdów - nas jako kupujących usługę nie obchodzi firma - podwykonawca - bo ja kupuje bilet u was nie u nich. No ale jednostka nie ma szans z takimi "molochami".

 2. 2
  +3
  ~ V
  Czwartek, 06.07

  Władzunia po raz kolejny pokazuje mieszkańcom jaka jest nasza rola w elblongowie podolsztyńskim.

 3. 3
  +4
  ~ Bileter
  Piątek, 07.07

  Jak to biletów nie będzie? System się zawiesi i lataj się tłumacz że oplaciłeś, co będzie potwierdzeniem transakcji? Dlaczego karta miejska nie działa - skandal. Kolejki przy parkomatach pewne - nie wystarczy wklepać 2 ostatnich znaków z tablicy rejestracyjnej tylko całość.

 4. 4
  +3
  ~ Prix
  Piątek, 07.07

  Kolejny przykład niegospodarności ćwierka. Ile jeszcze ten facet będzie nas naciągał na niepotrzbne koszty? Ankieta, tężnie, obeliski teraz drogie parkomaty do okradania kierowców

 5. 5
  +3
  ~ aser
  Piątek, 07.07

  do " Komunikacja, Basen, Stadion" Od kiedy pieniądze idą do ZKM? ZKM jedynie nadzoruje rozliczenia przewoźników typu Grodzisk ,PKS , tramwaje oraz strefy płatnego parkowania. Wszystko idzie do budżetu miasta i przewoźników. Jeżeli już to miasto Elbląg nie pieniędzy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1275448799133