Poniedziałek, 2.10.2023, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Egzaminy podsumowujące szkolenie podstawowe strażaka ratownika OSP

01.06.2023, 12:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Egzaminy podsumowujące szkolenie podstawowe strażaka ratownika OSP
Fot. gov.pl

W dniach 20 i 21 maja 2023 roku druhowie ochotniczych straży pożarnych powiatu elbląskiego przystąpili do egzaminu podsumowującego trwające ponad 3 miesiące i liczące 136 godzin dydaktycznych szkolenie podstawowe strażaka ratownika ochotniczych straży pożarnych. Do egzaminu przystąpiło łącznie 71 osób. Z uwagi na tak dużą liczbę słuchaczy, zarówno szkolenie jak i egzamin odbywały się w trzech turach, odpowiednio na terenie elbląskich jednostek ratowniczo – gaśniczych oraz na terenie jednostki w Pasłęku. Warunkiem ukończenia szkolenia było zaliczenie egzaminu końcowego (składającego się z części teoretycznej i części praktycznej) oraz zaliczenie egzaminu z zakresu BHP.

 

Absolwent szkolenia (który ukończył 18 rok życia) uprawniony jest do prowadzenia podstawowych czynności ratowniczych w ramach zastępu podczas działań ratowniczych z wykorzystaniem sprzętu i wyposażenia technicznego przewidzianego w programie szkolenia, w tym urządzeń nadawczych i odbiorczych właściwych dla sieci radiowych UKF Państwowej Straży Pożarnej, prowadzenia działań ratowniczych podczas powodzi, wydawania sygnałów i poleceń uczestnikom ruchu lub innym osobom znajdującym się na drodze w ramach wykonywania działań ratowniczych.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim druhom którzy ukończyli szkolenie i zachęcamy do  pogłębiania  wiedzy teoretycznej i doskonalenia umiejętności praktycznych w macierzystych remizach.

 

„Im więcej potu na ćwiczeniach, tym mniej krwi w boju”.

 

Opracowanie: st. kpt. Mateusz Norek

 

 

 


Aktualizacja:
Kurs ukończyło 6 osób z OSP Krzewsk, w tym 3 kobiety. Gratulujemy!

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Ochotnik
  Czwartek, 01.06

  Jesteśmy dumni

 2. 2
  0
  ~ Klaudia
  Czwartek, 01.06

  Nie rozumiem dlaczego wyroznione zostaly tylko osoby z jednostki OSP krzewsk, kurs ukonczylo wiecej kobiet jak i wiecej mężczyzn czemu nie napiszecie o wszystkich jednostkach lub o calym ogóle. Albo wszyscy albo nikt xd

 3. 3
  0
  ~ As
  Piątek, 02.06

  Myślę że pretensje to powinny być kierowane do autora tego artykułu a nie do wyżej wymienionej Jednostki... gratulację dla dziewcząt teraz będziemy działać ramię w ramię przy różnych akcjach ratowniczo gaśniczych. Pozdrawiam wszystkich druhów którzy zdali egzamin.😉😉😉

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1846098899841