Poniedziałek, 2.10.2023, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Jak będą wyglądać elbląskie obchody 2 maja?

02.05.2023, 06:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jak będą wyglądać elbląskie obchody 2 maja?
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

2 maja obchodzi Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Obchody tego święta w Elblągu rozpoczną się o godz. 12:00. Zapraszamy wszystkich do udziału w przemarszu z 50-metrową biało-czerwoną flagą. Wzorem lat ubiegłych mieszkańcom rozdawane będą chorągiewki, tak aby elbląską starówkę zdominowały kolory biały i czerwony.

 

Przemarsz rozpocznie się przy napisie „Kocham Elbląg” przy ul. Wodnej. Następnie uczestnicy ulicami: św. Ducha, Stary Rynek przejdą w towarzystwie Orkiestry Wojskowej Garnizonu Elbląg pod Bramę Targową, na którą zostanie wciągnięta flaga i tutaj kontynuowane będą obchody Dnia Flagi.

 

W ich trakcie zaprezentują się uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących. Przypomnijmy, że od 2018 r. Technikum, wchodzące w skład ZSEiO, nosi imię Flagi Polski.

 

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących zaprezentują musztrę oraz program artystyczny dotyczący Dnia Flagi.

 

Zachęcamy również elblążan do wywieszenia flag narodowych w swoich domach. Pokażmy w ten sposób, że jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami.

 

Tego dnia zapraszamy również na spotkanie z archeologiem Jakubem Jagodzińskim na temat praportu Truso. Spotkanie w Bibliotece Młodego Czytelnika Bulaj rozpocznie się o godz. 15:00. Dwie godziny później, w tym samym miejscu, odbędą się warsztaty modelarskie.

 


UM Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Arc
  Wtorek, 02.05

  Ciekawe czy choć w tym szczególnym dniu dla naszych barw narodowych, dla naszej flagi - zdejmą antypolskie władze z urzędów flagi obcego państwa ukraińskiego? Jednak widząc jak nawet nie zdjęli dziś tych szmat (bo wg prawa to nie jest flaga) unijnych, to i ukraińskie też zostawią - oni tym samym wprost się nabijają i lżą z Polaków!

 2. 2
  +4
  ~ Do Arc
  Wtorek, 02.05

  Oraz 1 dzień bez histerii portowej! Bo juz mdli

 3. 3
  0
  ~ mentalność ze stepu
  Wtorek, 02.05

  Jedynie Węgrzy mają honor powiedzieć komikowi z Kijowa gdzie jest jego miejsce i co o nim sądzą. W Polsce każda zaprzyjaźniona onuca jest wielbiona bez rozumu i z baranim pędem. Nie wezmę udziału w tym spędzie gdzie z każdej strony wyskakują barwy ukry. W Elblągu zwalczają się (pozornie) kureń pasłęcki z kureniem elbląskim. Efekt widać - od roku w mieście nie ma nic ważniejszego dla obu frakcji od parkingoportu . Charczący komik występował w parlamentach świata i grzmiał, że jeśli Moskwa nie zezwoli na wywóz jego zboża to Afryka i Azja umrą z głodu. Afrykę znalazł w Polsce i żąda od nas byśmy kupowali jego płody rolne i mięso. On żąda! Jeszcze nie przeprosił za Wołyń a nadal żąda od "Afryki". Przy jego fladze mam defilować?

 4. 4
  0
  ~ A miasto
  Wtorek, 02.05

  Na slupach w całym Elblągu wiszą uchwyty na flagi a flag nie ma. Kiedyś były jak Elbląg przyszedł do warminsko mazurskiego nie ma flag. Co poszły na olsztyn jak wszystko. Dziadostwo a nam karza. Wywieszać.

 5. 5
  --1
  ~ Zofia
  Wtorek, 02.05

  Tylko nie ważcie się naszego portu, wy pazerne... A nie, przepraszam to nie o tym! No co ja tutaj piszę?

 6. 6
  0
  ~ Arc
  Wtorek, 02.05

  A miasto - antypolska władza nie będzie wywieszała polskich flag - już prędzej wywiesi obcych państw - to chyba oczywiste. A Ty jesteś Polakiem czy jak ta władza antypolakiem? Jeśli Polakiem to nie decyduj o wywieszeniu tym, czy oni wywieszają, tylko właśnie im na przekór sam wywieś, a ich rozlicz w wyborach!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4158010482788