Wtorek, 28.11.2023, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Nie żyje Stanisław Fijarczyk. Piłkarz,trener,działacz. Od lat związany z Olimpią

20.04.2023, 17:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nie żyje Stanisław Fijarczyk. Piłkarz,trener,działacz. Od lat związany z Olimpią
Fot. WMZPN

W środę, 19 kwietnia środowisko sportowe pogrążyło się w żałobie. Tego dnia Olimpia Elbląg poinformowała, że w szpitalu zmarł Stanisław Fijarczyk. Piłkarz, trener, działacz, który od lat był związany z Olimpią Elbląg. Był to człowiek, którego nie dało się nie lubić.

 

„Z ogromnym smutkiem w sercu, ale i nadzieją płynąca z wiary, pragniemy poinformować, że dziś o godz 15.20 w szpitalu zmarł nasz przyjaciel Śp. Stanisław Fijarczyk. Olimpijczyk z krwi i kości. Jego śmierć dla wielu z nas jest szokiem, a szybkość postępowania choroby była niesamowita. Modlimy się za Ciebie, bo byłeś człowiekiem wiary. Spoczywaj w pokoju w Domu naszego Ojca w niebie", napisała na swoim profilu na Facebooku Olimpia Elbląg, informując wszystkich o tej smutnej sytuacji.

 

Stanisław Fijarczyk urodził się w Ostrołęce. Jako 13 latek rozpoczął swoją przygodę z piłką w barwach Błękitnych Orneta. W 1975 roku został zawodnikiem Stoczniowca Gdańsk. Barwy Olimpii Elbląg przywdziewał w latach 1985-87, z którą występował na zapleczu ówczesnej pierwszej ligi. W 1992 roku objął funkcję trenera elblążan. Później prowadził wiele lokalnych klubów. W 2001 roku zdobył dla ZKS Puchar Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. To była wtedy pierwsza edycja tego turnieju. W finale pokonał Stomil II Olsztyn 1:0.

 

Na stałe związał się z Olimpią Elbląg po połączeniu klubu z Olimpią 2004 Elbląg. Pracował w Akademii, został kierownikiem zespołu rezerw, a nawet komentował mecze drugoligowej ekipy. Jego kariera, podejście do ludzi, życzliwość, uśmiech, ogromne zaangażowanie i miłość do futbolu sprawiły, że otrzymał w 2019 roku nagrodę dla Działacza Roku, przyznaną mu podczas Gali WMZPN. Stanisław Fijarczyk będzie zawsze w pamięci kibiców, trenerów i piłkarzy, a klub poinformuje wkrótce o uroczystościach pogrzebowych.

 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1437129974365