Wtorek, 5.12.2023, Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Skuteczne akcje funkcjonariuszy WMUCS

06.04.2023, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Skuteczne akcje funkcjonariuszy WMUCS
Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Ponad 19 tys. szt. nielegalnych papierosów zabezpieczyli funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie (WMUCS) podczas marcowych działań prowadzonych w różnych lokalizacjach woj. warmińsko-mazurskiego.

 


Funkcjonariusze Trzeciego Referatu Realizacji w Ełku wspólnie z policjantami z Węgorzewa zajęli kontrabandę podczas kontroli posesji w Węgorzewie, Maćkach oraz Pozezdrzu. Zabezpieczyli 4,7 tys. szt. papierosów. W czynnościach uczestniczył pies służbowy SKY, który wskazał ukryte wyroby tytoniowe.


Z kolei w miejscowości Orzechowo mundurowi znaleźli w mieszkaniu prywatnym 680 szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy. W wyniku przeszukania pomieszczeń należących do właściciela kontrabandy ujawnili również 278 szt. amunicji.

 

W czynnościach uczestniczył funkcjonariusz z Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Bemowie Piskim wraz z psem służbowym, przeszkolonym do wykrywania materiałów wybuchowych i amunicji. Na miejscu byli również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ełku, którzy zabezpieczyli amunicję i prowadzą dalsze czynności.

 


Funkcjonariusze Elbląskiej Delegatury WMUCS w ramach „Akcji Targowiska” zajęli ponad 14 tys. sztuk papierosów i 7,5 kg tytoniu. Czynności prowadzili na targowiskach w Elblągu, Iławie, Ostródzie i Zalewie. We wszystkich przypadkach posiadacze nielegalnych wyrobów usłyszeli zarzuty o wykroczenie skarbowe. Sprawy będzie prowadzić dział Dochodzeniowo-Śledczy WMUCS w Elblągu.

 


W trakcie realizacji zadań funkcjonariusze stwierdzili również nieprawidłowości w ramach nabyć sprawdzających i kontroli kas rejestrujących,  skutkiem czego nałożyli na handlarzy mandaty karne w łącznej kwocie ponad 2 tys. zł.

 

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Geks
  Czwartek, 06.04

  Orzechowo 680 sztuk papierosów bez akcyzy, od kiedy na każdym papierosie jest akcyza? 680sztuk papierosów to raptem 34 paczki papierosów bez akcyzy, ale 680 to brzmi lepiej.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.87719488143921