Sobota, 9.12.2023, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Chcieliśmy, aby pacjenci byli inaczej traktowani”. Nu-Med Centrum Radioterapii i Usprawniania świętował 10-lecie

30.03.2023, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Chcieliśmy, aby pacjenci byli inaczej traktowani”. Nu-Med Centrum Radioterapii i Usprawniania świętował 10-lecie
Fot. Paweł Friedrich

Nu-Med Centrum Radioterapii i Usprawniania w Elblągu obchodzi dziś (30.03.) 10-lecie istnienia. - Początki nie były proste, ale teraz satysfakcję mamy nie do opisania – mówił Henryk Niewadzioła, Przewodniczący Rady Nadzorczej Nu-Med oraz właścicieli.Centrum Radioterapii i Usprawniania w Elblągu
 to szpitalny Oddział Radioterapii oraz Zakład Radioterapii z Zakładem Fizyki Medycznej i Modelarnią. Znajdują się tam także Pracownie Diagnostyczne, Poradnia Onkologiczna oraz Poradnia Hematologiczna.


 

Początki to było wyzwanie, głównie finansowe. Zorganizowanie finansowania na poziomie 49 mln zł to był niezły wyczyn. Kosztowało to sporo wysiłku. Równie trudnym wyzwaniem było zorganizowanie odpowiedniej kadry. Dodatkowo trzeba było wszystko ułożyć tak, aby nie funkcjonowało to, jak tradycyjna onkologia w sensie opieki nad pacjentem. Chcieliśmy, aby pacjenci byli inaczej traktowani. Nie w sensie lekarskim, a społecznym

 

– opowiadał Henryk Niewadzioła.- W ciągu 10 lat naszego funkcjonowania 11 500 osób uzyskało radioterapię. W tej cyfrze zawiera się mnóstwo wartości, które w ciągu tych 10 lat mieliśmy szansę zaprezentować. To jest wiedza, kompetencje naszych lekarzy, radiologów. (…) To jest również współpraca z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym, która trwa od początku – mówiła Anna Tybińkowska, dyrektor Zarządzającej Nu-Meg Grupa S.A. Centrum Radioterapii i Usprawniania w Elblągu.


Z okazji 10-lecia w Centrum zostały wymienione wszystkie urządzenia na linii terapeutycznej. - Jesteśmy w świetnym miejscu, żeby świadczyć nasze usługi – dodała Anna Tybińkowska. - Jesteśmy teraz najnowocześniejszym ośrodkiem jaki można sobie wymarzyć.
 

 

Próbujemy znaleźć swoje miejsce w trudnym, sformalizowanym świecie, jakim jest system ochrony zdrowia. Wydaje mi się, że nam się to udało w kontekście zbudowania poradni onkologicznej. Staramy się być blisko pacjenta i zwiększyć dostępność pacjentów do lekarzy onkologów. To jest nasza misja

 

 

– wyjaśniała Anna Tybińkowska.
 W Centrum pracuje obecnie 100 osób. - 40 z nich jest z nami od początku. Jesteśmy z tego dumni – zapewniała Anna Tybińkowska.

Czego można życzyć pracownikom Centrum Radioterapii i Usprawniania na kolejne lata? - Aby nie następowały w systemie rewolucyjne zmiany. Oby nigdy nie nastąpiło wypalenie zawodowe. To jest naprawdę ciężki zawód, więc można życzyć wytrwałości – zaznaczył Henryk Niewadzioła.


 

Cieszymy się mamy narzędzia, by pomagać ludziom i oby to trwało jak najdłużej

 

- podkreśliła Anna Tybińkowska.


 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / "Chcieliśmy, aby pacjenci byli inaczej traktowani" Nu-Med świętował 10-lecie ( zdjęć 64 )
Dodano: 2023-03-30 | Fot Paweł Friedrich
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ mało słychać o was
  Czwartek, 30.03

  Gratulacje. Rozwijajcie pomoc dla ludzi i cieszcie się tym. I jak zwykle wparował, tam gdzie są flesze, śliniący się czerepak. Masakra. Pokraka.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0929181575775