Niedziela, 29.01.2023, Imieniny: Franciszek, Zdzislaw, Zenon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Ogień, dym, świst gaśnic i ewakuacja z budynku

06.12.2022, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ogień, dym, świst gaśnic i ewakuacja z budynku
Fot. 4 W-M BOT

Braniewscy strażacy przeprowadzili ćwiczenia w 43 batalionie lekkiej piechoty w Braniewie. Żołnierze zapoznali się ze sprzętem, jakim dysponują strażacy oraz uczyli się m.in. obsługi podręcznego sprzętu gaśniczego i hydrantów, a także udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych.

 

Szkolenie prowadzili strażacy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Braniewie, którzy pojawili się w braniewskiej jednostce Wojsk Obrony Terytorialnej na zaproszenie dowódcy 43blp, ppłk. Adama Książaka. Szkolenie, zarówno teoretyczne jak i praktyczne, nadzorował komendant powiatowy PSP w Braniewie bryg. Ireneusz Ścibiorek.

 

Strażacy przybliżyli zadania realizowane przez jednostki ochrony ppoż. oraz wyposażenie, które wykorzystywane jest w czasie działań. Podczas ćwiczeń żołnierze WOT zapoznali się z podstawowymi zasadami prowadzenia akcji ratowniczych, udzielania pierwszej pomocy (ewakuacja osób poszkodowanych), obsługi podręcznego sprzętu gaśniczego oraz korzystania ze sprzętu pożarniczego, jakim dysponuje braniewska jednostka straży pożarnej. Odbyły się także ćwiczenia z obsługi gaśnic i gaszenia pożaru, obsługi hydrantów oraz aparatów ochrony dróg oddechowych. Strażacy omówili również zasady dotyczące ewakuacji oraz przećwiczyli bezpieczne opuszczanie budynku.

 

To już kolejne spotkanie, które odbyło się w ramach doskonalenia zawodowego formacji mundurowych. Zdaniem zarówno dowódcy 43blp jak i komendanta PSP, ćwiczenia wojskowych ze strażakami wpływają pozytywnie na obie formacje. Jak podkreślili inicjatorzy zajęć, nie były to ostatnie ćwiczenia zorganizowane na terenie batalionu – już w najbliższym czasie planowane są następne.

 

 

Zespół prasowy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5493788719177