Środa, 7.12.2022, Imieniny: Agata, Ambrozy, Marcin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Spektakl teatru tańca "TOO BEAUTIFUL" w Elblągu

18.11.2022, 15:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Spektakl teatru tańca "TOO BEAUTIFUL" w Elblągu

24 listopada (czwartek) godz. 18:00 spektakl teatru tańca „TOO BEAUTIFUL", odbędzie się w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu

 

Spektakl Teatru Tańca / Too Beautiful / Marzena Krzemińska (Propagande C) to spektakl auto-fikcyjny przedstawiający nową wersję historii o królewnie Śnieżce.

 

Królewna pochodzi z Polski, mieszka we Francji i zadaje sobie mnóstwo pytań na temat własnej tożsamości, także tożsamości narodowej: skąd pochodzę? jakie jest moje dziedzictwo?


Pytania stawiane początkowo na poziomie języka (i do tego w języku francuskim, więc z dużym problemem, bo królewna nie jest nawet w stanie poprawnie wypowiedzieć́ słowa 'tożsamość́'), przenoszą̨ się dalej na poszukiwania w ciele. Poszukiwanie własnego cielesnego 'ja' w skomplikowanym kontekście kulturowym pomiędzy tęsknotą za rytuałem (rodzajem wspólnotowego transu i 'śpiewem tradycyjnym', który spełnia szczególne funkcje i jest częścią̨ przeżycia wspólnotowego), a wszechobecną kulturą popularną, która stawia swoje wymagania i proponuje ciału konkretny obraz. Główne pytania jakie zadaje sobie artystka w tej pracy dotyczą kobiecości, piękna i tożsamości.
 

Marzena Krzemińska od 2013 roku mieszka w Rennes, jest polską choreografką i tancerką. W 2006 roku uzyskała tytuł magistra sztuk w Akademii Teatralnej w Warszawie i napisała tam pracę magisterską na temat Cunninghama i tańca postmodernistycznego. W 2011 roku ukończyła studia choreograficzne w SNDO (School for New Dance Development) w Amsterdamie. Do 2019 roku regularnie prowadziła zajęcia w Musée de la Danse – CCNRB i brała udział w różnych projektach, w tym Kiss, spektaklu Tino Sehgala i Fous de Danse. W 2012 roku podczas rezydencji w ramach programu Solo Projekt w Poznaniu stworzyła pierwszy spektakl solowy 5-7-5 Haiku inspirowany operą Henry'ego Purcella Dydona i Eneasz i ideą lamentacji. W marcu 2017 roku stworzyła kolejny spektakl solowy TOO BEAUTIFUL w koprodukcji ze Sceną Narodową La Passerelle w Saint-Brieuc. W 2019 roku stworzyła Conversation Excentrique avec l'Environnement, spektakl plenerowy wyprodukowany w ramach programu Nomades Nos Lieux Communs: Festival Plastique Danse Flore, Festival Extension Sauvage, Festival Entre Cour et Jardin. Projekt ten zapoczątkował poszukiwania gestu tanecznego w ściślejszej relacji ze środowiskiem naturalnym, kontynuowane w kreacji filmu krótkometrażowego La Mer (Morze). Oprócz swoich kreacji Marzena Krzemińska pracowała jako performerka z takimi choreografami jak: Deborah Hay, Benoit Lachambre, Rob List, Simon Tanguy oraz jako asystent choreografa z Marią Hassabi w Nowym Jorku i Jeanine Durning w Amsterdamie.


Marzena Krzemińska od 14 lat uprawia Body Weather, co przekłada się na „Meteorologię Ciała". Trenowała z Min Tanaką i tancerzami zespołu Maï Juku. Fascynuje ją wielowymiarowy aspekt Body Weather. Poprzez mnogość ćwiczeń praktyka ta odnosi się do ciała w jego złożoności, widząc człowieka w szerszym kontekście i podkreślając relacyjny aspekt ludzkiej egzystencji.
Współpracuje z choreografem Simonem Tanguy. Wspólnie zarządzają grupą teatralną Propagande C (https://propagande-c.com/)
 
Zapraszamy. Wstęp wolny.
Data: 24.11.2022
Godzina: 18:00
Miejsce: Duża Sala Kina Światowid

 

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.85302305221558