Czwartek, 9.02.2023, Imieniny: Apolonia, Eryka, Cyryl
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Budynek przy ul. Trybunalskiej wystawiony na sprzedaż. Cena wywoławcza to 3 mln zł

09.11.2022, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Budynek przy ul. Trybunalskiej wystawiony na sprzedaż. Cena wywoławcza to 3 mln zł

Dawna siedziba PZU, kupiona przez Miasto w 2016 r., wystawiona na sprzedaż. Cena wywoławcza nieruchomości przy ul. Trybunalskiej to 3 mln zł. Przetarg odbędzie się 9 stycznia 2023 r. 

 

 

Przypomnijmy. W 2016 roku Miasto kupiło od PZU dwie nieruchomości położone przy ul. Trybunalskiej 7 i ul. Łączności 3. Zapłaciło za nie 1,3 mln zł. Planowano, że budynki zostaną zagospodarowane na potrzeby urzędników i mieszkańców. Do tego nigdy nie doszło. Pod koniec 2021 roku radni przyjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż tych nieruchomości.

 

Dziś, 8 listopada, na stronie BIP Urzędu Miejskiego w Elblągu pojawiło się ogłoszenie o przetargu na sprzedaż nieruchomości przy ul. Trybunalskiej 7. Jego pow. zabudowy to 415,7 m2, a pow. użytkowa 1 724,5 m2.

 

 

Nieruchomość zabudowana jest budynkiem biurowym, wybudowanym w 1920 r. Budynek stanowi zabudowę narożnika ulic Trybunalskiej i Łączności, o rozwartym kącie ścian nośnych. Budynek nieużytkowany, pięciokondygnacyjny, z niewielkim poddaszem użytkowym, w 100 proc. podpiwniczony, wzniesiony metodami tradycyjnymi. Budynek posiada dwie klatki schodowe, główną z ul. Łączności w konstrukcji żelbetowej, monolitycznej oraz drugą od ul. Trybunalskiej. (...) Nieruchomość leży na obszarze, dla którego obowiązują ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru Śródmieście - Północ w Elblągu. Przedmiotowa nieruchomość położona jest w jednostce planu MWU2, z podstawowym przeznaczeniem - zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna i usługowa. Nieruchomość położona jest w strefie ochrony konserwatorskiej „B”

 

- czytamy w ogłoszeniu o przetargu. 

 

Cena wywoławcza to 3 mln zł (z tego 2 mln 856 tys. 920 zł to wartość gruntu, a 143 tys. 80 zł wartość budynku).

 

 

Przetarg odbędzie się 9 stycznia 2023 r. o godz. 11, w sali nr 300A Urzędu Miejskiego w Elblągu przy ul. Łączności 1. 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Fan Gargamela z PO
  Środa, 09.11

  Zbierają na referendum?

 2. 2
  +3
  ~ Dziady, cz.2022
  Środa, 09.11

  Kupił Nowak, przez 6 lat rujnowany budynek był utrzymywany z kasy miejskiej. teraz ruinę sprzeda i nikt w I przetargu go nie kupi. Zostanie sprzedany z wolnej ręki za wartość placu pod nim. Zwyczaj elbląski ludu "47 trwa w najlepsze. Kupił i nic z nim nie zrobił poza utrzymaniem na koszt mieszkańców. teraz RM i Wróblewski oburzony, że taczka podjeżdża.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2809631824493