Środa, 7.12.2022, Imieniny: Agata, Ambrozy, Marcin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

To się musi powieść! Noc Bibliotek w Bibliotece Pedagogicznej

27.09.2022, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
To się musi powieść! Noc Bibliotek w Bibliotece Pedagogicznej

Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek. Sprawdź, jakie atrakcje przygotowaliśmy.


Przed nami VIII edycja Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek pod hasłem "To się musi powieść". Tego dnia biblioteki w całej Polsce otwierają się o nietypowej porze, aby promować swoją ofertę. I chociaż ogólnopolska akcja przypada w tym roku 1 października, w Bibliotece Pedagogicznej rozpoczniemy świętowanie już w piątek, 30 października. Z tej okazji zaplanowaliśmy atrakcje, których motywem przewodnim będzie słoneczna Hiszpania.


O godzinie 19:00 rozpocznie się spotkanie z Elżbietą Filipkowską, nauczycielką matematyki i języka hiszpańskiego w Szkole Podstawowej w Gronowie Górnym, której wielką pasją jest pielgrzymowanie szlakiem Świętego Jakuba w Hiszpanii. Od 2008 roku, kiedy po raz pierwszy wyruszyła na pielgrzymkowy szlak, przemierzyła już ponad 7 tysięcy kilometrów. Podczas spotkania Elżbieta Filipkowska opowie o swoich przeżyciach i powiedzie nas do drzwi katedry w Santiago de Compostela. 


Z kolei ulicami elbląskiej starówki powiodą nas harcerze z 5. Elbląskiej Męskiej Drużyny Starszoharcerskiej Visele, którzy przygotowali grę miejską. Uczestnicy będą mogli sprawdzić nie tylko swoją wiedzę na temat średniowiecznych pielgrzymek, ale także umiejętność wiązania podstawowych żeglarskich węzłów. Początek o godz. 20:00. 


Najmłodszych czytelników wraz z rodzicami i opiekunami zapraszamy do teatrzyku Kamishibai opartego na książce „Kolorowy potwór” hiszpańskiej autorki Anny Llenas. Wspólnie z sympatycznym i trochę nieokrzesanym bohaterem nauczymy się rozpoznawać i nazywać emocje. Pierwszy pokaz o godzinie 20:00, kolejne w półgodzinnych odstępach. 


W trakcie Nocy Bibliotek odbędą się również warsztaty pod hasłem „Podróż za jedno... kliknięcie!”. Udowodnimy, że czasami tylko jedno kliknięcie dzieli nas od wirtualnej podróży po Hiszpanii. Wystarczy znać odpowiednie aplikacje i strony internetowe. Zaczynamy o godz. 20:00. 


Również o godzinie 20:00 rozpoczną się warsztaty plastyczne, które będą trwały aż do końca Nocy Bibliotek. Tutaj damy się powieść… naszym palcom, tworząc własne pamiątki z Hiszpanii: wachlarz, kastaniety, marakasy i muszlę św. Jakuba, która będzie wejściówką na grę miejską. 
Ponadto w godzinach trwania imprezy będzie można zwiedzić magazyny biblioteki, które na co dzień nie są dostępne dla czytelników. 
To się musi powieść! Zapraszamy w piątek, 30 września od godz. 19:00 do 22:00 do Biblioteki Pedagogicznej przy ul. Świętego Ducha 25. 

 

Harmonogram wydarzenia:
19:00 – otwarcie imprezy i spotkanie z Elżbietą Filipkowską
20:00 – warsztaty plastyczne 
20:00, 20:30, 21:00 – teatrzyk Kamishibai oparty na książce „Kolorowy potwór”
20:00 – gra miejska „Śladami szlaku Świętego Jakuba”
20:00, 21:00 – warsztaty „Podróż za jedno kliknięcie” – aplikacje i strony internetowe, które pozwolą Ci zwiedzać Hiszpanię bez wychodzenia  z domu
 

Warmińsko – Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2811388969421