Piątek, 9.12.2022, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Maja wraca do Elbląga ze srebrnym medalem Mistrzostw Świata

14.09.2022, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Maja wraca do Elbląga ze srebrnym medalem Mistrzostw Świata

W niedzielę 11 września w austriackim Radenthein zakończyły się Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet U18. Reprezentacja Polski juniorek, do której powołana została elblążanka Maja Brzezińska, wywalczyła srebrny medal, pokonując Danię 2:1 oraz Koreę Południową 2:1. Niestety Polki uległy w dogrywce drużynie z Chińskiego Tajpej 1:2, oraz Austrii 0:4.

 


Maja Brzezińska bardzo dobrze zagrała w tych mistrzostwach. Remisowy wynik w regulaminowym czasie meczu z Chińskim Tajpej zawdzięczamy jej celnym karnym strzałem w 34 minucie spotkania. Elblążance udało się zachować zimną krew i pokonać bramkarkę drużyny przeciwnej, której bramka była zaklęta. W meczu Polki oddały łącznie 68 strzałów na bramkę, ale tylko jeden (Mai) znalazł się w okienku. 

 

W ostatnim meczu mistrzostw Polska - Korea Południowa, bramka Mai w 23 minucie podniosła przewagę reprezentacji Polski na 2:0 i pomimo straty bramki w 56 minucie Polki wygrały ostatecznie 2:1 i tym samym zdobyły tytuł Wicemistrzyń Świata.


Sezon hokejowy dopiero się rozpoczyna. Przed Mają mecze ligowe Polskiej Ligi Hokeja Kobiet w barwach GKS Stoczniowiec oraz (jesteśmy przekonani) występy w barwach narodowych zarówno juniorek jak i seniorek. Trzymamy kciuki za udany sezon! 

 

Dorota Jaskulska
Prezes UKS Wikingowie

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4990091323853