Piątek, 7.10.2022, Imieniny: Petra, Fryderyka, Artur
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

„Bezpieczny piątek" -  w trosce o bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych

12.08.2022, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Bezpieczny piątek" -  w trosce o bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych
Fot. KMP Elbląg

Elbląscy policjanci, wspólnie z przedstawicielami Straży Ochrony Kolei, prowadzą działania w ramach akcji „Bezpieczny przejazd". Akcja zainicjowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. została nazwana „ Bezpieczny Piątek". Jej celem jest ograniczenie wypadków na przejazdach.

 

Głównym celem działań jest przeciwdziałanie niewłaściwym zachowaniom kierowców przekraczających tory kolejowe, a tym samym ograniczenie wypadków drogowych. Dzisiaj (12.08.2022 r.) policjanci z wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei pełnili służbę w rejonie  przejazdu przy ulicy Malborskiej w Elblągu. Tam rozdawali ulotki i pouczali o konieczności zachowania ostrożności w tych newralgicznych miejscach.

 

Przypominamy główne zasady przy dojeżdżaniu do przejazdów kolejowych. Kierujący pojazdem jest obowiązany:
•    zbliżając się do przejazdu kolejowego oraz przejeżdżając przez przejazd zachować szczególną ostrożność;
•    przed wjechaniem na tory upewnić się, czy nie zbliża się pojazd szynowy oraz przedsięwziąć odpowiednie środki ostrożności, zwłaszcza jeżeli wskutek mgły lub innych powodów, przejrzystość powietrza jest zmniejszona;
•    prowadzić pojazd z taką prędkością, aby mógł go zatrzymać w bezpiecznym miejscu, gdy nadjeżdża pojazd szynowy lub gdy urządzenie zabezpieczające albo dawany sygnał, zabrania wjazdu na przejazd;
•    w razie unieruchomienia pojazdu na przejeździe kolejowym niezwłocznie usunąć go z przejazdu, a jeżeli nie jest to możliwe, ostrzec kierującego pojazdem szynowym o niebezpieczeństwie.

 

Kierującemu pojazdem zabrania się:
•    objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone;
•    wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;
•    wyprzedzania pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim;
•    omijania pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu.

 

Pamiętajmy, aby jadąc samochodem zadbać o bezpieczeństwo. Na przejazdach kolejowo-drogowych o tych zasadach należy pamiętać szczególnie. W zderzeniu samochodu osobowego z pociągiem auto nie ma żadnych szans. Wypadki tego typu kończą się tragicznie.

 

Jakub Sawicki

zespół prasowy KMP Elbląg

 

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.081160068512