Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Ewakuowano mieszkańców! Niewybuch w rzece!

08.06.2022, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ewakuowano mieszkańców! Niewybuch w rzece!
Fot. Komenda Powiatowa PSP w Braniewie

W rzece Pasłęce znaleziono wczoraj niewybuch z czasów II wojny światowej. Został on znaleziony w pobliżu ulicy Plac Strażacki – obok kładki dla pieszych. Niebezpiecznym znaleziskiem okazała się bomba lotnicza SC 250 o wadze około 250 kg, pochodząca z czasów II wojny światowej. Na brzeg wydobyli ją nurkowie z grupy nurków minerów z 13 dywizjonu trałowców w Gdyni.


W trakcie prowadzonych działań ustalono ilości ewakuowanych obiektów i podmiotów zaznaczając na mapie sytuacyjnej promienie 100, 300 i 500 metrów. Wstrzymana została praca Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, a wszyscy funkcjonariusze zaangażowani zostali do działań. Pojazdy pożarnicze zostały wykorzystane do zabezpieczenia ciągów komunikacyjnych. Funkcjonariusze policji i strażacy informowali mieszkańców okolicznych obiektów o konieczności ewakuacji. 

 

Łącznie ewakuowano około 300 osób. Sytuacja na bieżąco była analizowana przez sztab akcji, który składał się z przedstawicieli PSP, Policji, wojska, V-ce Starosty Powiatu Braniewskiego oraz pracowników Wydziałów Zarządzania Kryzysowego Powiatu Braniewskiego i Urzędu Miasta Braniewa.


W działaniach, które trwały około dwóch godzin uczestniczyli: strażacy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Braniewie, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, żołnierze Patrolu Saperskiego 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie, grupa nurków minerów z 13 Dywizjonu Trałowców w Gdyni, karetka wojskowa, V-ce Starosta Braniewski Mirosław Kudliński, przedstawiciele Wydziałów Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Braniewie oraz Urzędu Miasta w Braniewie.

 

Komenda Powiatowa PSP w Braniewie

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ SHP Batory
  Środa, 08.06

  Nikt nie napisał, że to dzieki Naszej akcji sprzątania rzeki Pasłęka. Pozdrawiam Stowarzyszenie Historyczno Poszukiwawcze BATORY

 2. 2
  +1
  ~ Zwykły człowiek
  Środa, 08.06

  No właśnie tak pomyślałam - skąd mieli informację ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3495409488678