Czwartek, 9.02.2023, Imieniny: Apolonia, Eryka, Cyryl
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Chcesz wziąć udział w debacie o stanie miasta? Musisz zdobyć podpisy 50 osób

04.06.2022, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Chcesz wziąć udział w debacie o stanie miasta? Musisz zdobyć podpisy 50 osób
Fot. Archiwum redakcji

Podczas sesji, 23 czerwca, przeprowadzona zostanie debata nad raportem o stanie Elbląga za 2021 rok. Mieszkańcy, jeśli chcą zabrać głos, muszą wcześniej to zgłosić.  To jednak nie wszystkie warunki, które muszą spełnić. 

 


Raport o stanie Miasta Elbląg za rok 2021 został już opublikowany. Znajdziemy go TUTAJ. 23 czerwca podczas sesji Rady Miejskiej w Elblągu przeprowadzona zostanie debata na jego temat. Początek o godz. 10. 

 

Mieszkańcy, którzy chcą zabrać głos w debacie, powinni złożyć pisemne zgłoszenie do przewodniczącego RM w Elblągu. Co więcej, musi być ono poparte podpisami co najmniej 50 osób i złożone w Biurze Rady Miejskiej. 

 

Elblążanie będą dopuszczeni do głosu według kolejności zgłoszeń. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w dyskusji to 15 osób. 

 

Więcej informacji można uzyskać w Biurze Rady Miejskiej  pod numerem tel. (55) 239 30 43 lub (55) 239 33 08.

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Pytam się?
  Sobota, 04.06

  A ze się zapytam, o czym tu debatowac? Jak jest kazdy widzi, pierd.... bo pierd... co prawda zawsze mozna, ale po co? I jeszcze te podpisy?

 2. 2
  +6
  ~ ...
  Sobota, 04.06

  A znajomość języków obcych , poziom wykształcenia , staż pracy i aktualna książeczka zdrowia ?

 3. 3
  +11
  ~ wymagania,wymagania...
  Sobota, 04.06

  A jaka jest podstawa prawna tych wymagań, by rozmawiać o stanie miasta. Czyli Elblążaninie- zamknij gębę , władza Ci karze- takie est stanowisko Urzędu Miejskiego. Coraz bardiej zle się dzieje w mieścid, cenzura. rzęowa

 4. 4
  +12
  ~ Co za glupota
  Sobota, 04.06

  Nikomu juz tu ust się nie zamknie, wręcz przyniesie tu odwrotny skutek ! Takie metody to mogą stosowac sobie we wlasnym domu albo u uzaleznionych , tu nie prywatny folwark. Poza tym trochę cywilnej odwagi w argumentach z mieszkańcami !

 5. 5
  +9
  ~ ZMIANA!
  Sobota, 04.06

  makabra, boją się już wyjść do mieszkańców w okręgach, a tutaj mnożą przeszkody, aby nie powiedzieć im w twarz "jesteście do d... .

 6. 6
  +5
  ~ zgrywus
  Sobota, 04.06

  Co za emocje, głos zabiorą najwybitniejsze elbląskie umysły;)

 7. 7
  +7
  ~ 1125.
  Sobota, 04.06

  Uuuuuaaaaaa ,pasożyty miejskie to jednak potrafią dotrzeć do ludzi ....,oby was wszystkich wyssało przy najbliższych wyborach

 8. 8
  0
  ~ Mariusz Lewandowski
  Sobota, 04.06

  7. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w trybie określonym w ust. 6, składa do przewodniczącego rady pisemne zgłoszenie, poparte podpisami: 1) w gminie do 20 000 mieszkańców - co najmniej 20 osób; 2) w gminie powyżej 20 000 mieszkańców - co najmniej 50 osób. 8. Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie gminy. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez przewodniczącego rady zgłoszenia. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15, chyba że rada postanowi o zwiększeniu tej liczby. Kolejny debilny zapis wymyślony przez naszych P- OSŁÓW. Proponuje zabierać głos na poszczególnych sesjach - jak na razie tłumów nie ma

 9. 9
  +6
  ~ Wiemy o co chodzi!
  Niedziela, 05.06

  A moze to chodzi o wykluczenie pewnych natrętnych osób, ktore meczą czytelników na codzień? Potem jeszcze na sesji? Pewnue o to chodzi!

 10. 10
  +4
  ~ Publiczne wyznania
  Niedziela, 05.06

  Nasi milusińscy chwytają się teraz za eksponowanie swoich związków,milosci , deklaracji milosci jak malolaty tylko z ostrym i dlugim przebiegiem! Czy te publiczne eksponowanie uczuć ma torować drogę do sukcesu wyborczego? Czy juz innych merytorycznych argumentow brakuje? Trochę powagi proszę z uwagi i na wiek i na przebieg zyciowy i zacząć działać! Raport o stanie miadta daje takie możliwości!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1738591194153