Piątek, 1.12.2023, Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Policjanci z Elbląga podsumowali miniony weekend. Było aż 7 przypadków 50+

16.05.2022, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Policjanci z Elbląga podsumowali miniony weekend. Było aż 7 przypadków 50+

W miniony weekend policjanci prewencji interweniowali 148 razy. Na ulicach wylegitymowali 432 osoby. Zatrzymali 2 osoby poszukiwane. 10 elblążan zostało przewiezionych do wytrzeźwienia. Było 12 zdarzeń drogowych, w tym dwa wypadki.


W miniony weekend policjanci z ruchu drogowego odnotowali 12 zdarzeń drogowych, w tym dwa wypadki. Obydwa miały miejsce w piątek (13 maja). Pierwszy w Pasłęku przy ul. Westerplatte. Tam 31-letni kierujący fordem nie zachował ostrożności, nie ustąpił pierwszeństwa dwóm pieszym 14-latkom i  potrącił je na przejściu. Jedna z dziewczyn z ogólnymi obrażeniami ciała trafiła na obserwację do szpitala miejskiego w Elblągu. Kierowca był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Sprawa jest wyjaśniana przez policjantów z Pasłęka. Kolejny wypadek miał miejsce tego samego dnia w Elblągu. Przy ulicy Traugutta kierujący hulajnogą zderzył się z samochodem volkswagen i doznał zwichnięcia barku. Obydwaj kierujący byli trzeźwi. Policjanci prowadzą w tej sprawie dochodzenie.


Funkcjonariusze z ruchu drogowego odnotowali 171 przekroczeń dozwolonej prędkości i aż 7 razy 50+ w Elblągu, Gronowie Górnym, Żurawcu, Kazimierzowie i Nowym Dworze Elbląskim. W tej ostatniej miejscowości został zatrzymany niechlubny rekordzista. 71-latek jechał hondą 108 km/h, gdzie było ograniczenie do pięćdziesiątki. Ponadto policjanci przebadali na obecność alkoholu 379 kierujących. Poza rowerzystą, który był kontrolowany w Kaziemierzowie (0,6 promila alk. w organizmie), mundurowi nie odnotowali nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi. Policjanci nałożyli 130 mandatów, skierowali do sądu 10 wniosków o ukaranie, a 77 kontroli zakończyło się pouczeniami.

 

Jakub Sawicki

Zespół Prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ A oni
  Poniedziałek, 16.05

  Szaleją na motorach w Elblągu na ulicach. Mandaty wysokie i co z tego.

 2. 2
  0
  ~ kek
  Poniedziałek, 16.05

  @~ A oni~ zapomniałeś dodać i ... wyjące tłumiki

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.211993932724