Piątek, 7.10.2022, Imieniny: Petra, Fryderyka, Artur
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Już są gotowe. Nowe przedszkole i żłobek na Zatorzu

04.02.2022, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Już są gotowe. Nowe przedszkole i żłobek na Zatorzu
Fot. Urząd Miejski w Elblągu 

Kolorowy, nowoczesny, ekologiczny, ale przede wszystkim bezpieczny dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta – tak można najkrócej opisać nowy budynek przedszkola i żłobka na Zatorzu, który dziś został oficjalnie otwarty. Inwestycja kosztowała prawie 11,5 mln zł.

 

Najnowocześniejszy obiekt oświatowy w mieście i prawdopodobnie w całym regionie powstał przy ul. Mielczarskiego, w miejscu dotychczasowego Przedszkola Nr 18. Wykonany został w systemie prefabrykowanym drewnianym. Jest nowoczesny i energooszczędny, wyposażony w nowoczesne źródła pozyskania energii cieplnej. W budynku oprócz sal i zaplecza socjalnego znajdują się między innymi: nowoczesna kuchnia, pomieszczenia do gimnastyki, rytmiki, gabinety specjalistyczne psychologa i logopedy. Obiekt dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zagospodarowany został również teren wokół budynku, gdzie powstały osobne place zabaw dla dzieci z przedszkola i ze żłobka. Każda sala ma bezpośrednie wyjście na ogród.

 

Dawny budynek przedszkola nie spełniał już żadnych standardów, rozebrano go i w jego miejsce wybudowany został nowy, który jest ekologiczny, ma pełną infrastrukturę, są również parkingi. Była to bardzo duża inwestycja, na którą otrzymaliśmy dofinansowanie zewnętrzne. 5,9 mln zł pozyskaliśmy na ten cel z Funduszu Inwestycji Lokalnych, a 1,6 mln zł z programu Maluch. Łączny koszt po prawie 11,5 mln zł. Bardzo dziękuję wykonawcy i wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie. Dzieciom i pracownikom życzę samych dobrych chwil w tym miejscu i bezpiecznej zabawy. Myślę, że obiekt spodoba się naszym milusińskim i ich rodzicom. Od czasu wybudowania wiaduktu, Zatorze stało się atrakcyjnym miejscem dla inwestorów, powstają tu nowe budynki mieszkalne, więc przedszkole i żłobek w tym miejscu są jak najbardziej potrzebne.

 

W obiekcie funkcjonować będzie 6 oddziałów przedszkolnych i 3 oddziały żłobkowe, łącznie placówka będzie dostępna dla 210 dzieci. Przedszkolaki w nowym budynku będą już od poniedziałku 7 lutego. Żłobek nr 3 rozpocznie funkcjonowanie od 21 lutego, obecnie prowadzona jest rekrutacja. Obejmuje one dzieci z list oczekujących, które są w elbląskich żłobkach.

 

Szczegóły dotyczące inwestycji na stronie - https://elblag.eu/.../17033-nowe-przedszkole-i-zlobek-na...

 

Urząd Miejski w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Galeria / Nowe przedszkole i żłobek na Zatorzu gotowe ( zdjęć 24 )
Dodano: 2022-02-04 | Fot. Urząd Miejski w Elblągu 
0

Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ kuk
  Piątek, 04.02

  Czy to aby patriotyczne ciąć nożyczkami wstęgę o barwach narodowych?

 2. 2
  --2
  ~ zatorze
  Piątek, 04.02

  A gdzie sukienkowy? Nima ? I dobrze ,wreszcie zmiany.

 3. 3
  +2
  ~ MIESZKANIEC
  Piątek, 04.02

  A dlaczego na tym budynku nie ma tak mocno reklamowanej fotowoltaike , przedszkole miałoby za darmo prąd , a może na nowych obiektach jest nie wskazany .Proszę o odpowiedż

 4. 4
  --1
  ~ gru
  Piątek, 04.02

  Ponieważ od 1 marca fotowoltaika nie będzie opłacalna. Dlatego tam niej nie ma.

 5. 5
  +2
  ~ UKARAC
  Piątek, 04.02

  A ten bez maseczki to co ,ukarać.

 6. 6
  +1
  ~ są i dają przykład
  Piątek, 04.02

  Ponieważ zwykły człowiek dostaje bezwzględny mandat za brak maseczki, to dobrze by było gdyby, aby uniknąć komentarzy, redakcja podała czy i dlaczego ten jest zwolniony. Nawet Wróblewski założył dostarczoną przez rząd maskę i chwała mu że daje dobry przykład. Jeżeli ten bez maski nie ma medycznego zwolnienia, to on i cała ta grupa (w końcu funkcjonariuszy) powinna ponieść konsekwencje. Serce rośnie gdy widzę jak Antek zastępuje Marysię i przytula się do "niego". Ależ obaj zmizernieli a Antek, mimo że od dawna był siwy, to okropnie posiwiał. tak działa nieumiejętna polityka. A już mówili, że Antek zniknął.

 7. 7
  +1
  ~ Szejk Ali
  Piątek, 04.02

  Kolejna wstega i +10 do głosów w wyborach

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5618159770966