Poniedziałek, 16.05.2022, Imieniny: Andrzej, Malgorzata, Wienczyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Błędne pytania w egzaminie na prawo jazdy. Celowa zamiana odpowiedzi?

27.01.2022, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Błędne pytania w egzaminie na prawo jazdy. Celowa zamiana odpowiedzi?

Jest zawiadomienie do prokuratury w sprawie błędnych pytań na egzaminie na prawo jazdy – ustalili reporterzy RMF FM. Wniosek złożył minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Jest podejrzenie, że doszło do celowej zamiany odpowiedzi w pytaniach egzaminacyjnych.

 

W związku z tą sprawą w resorcie infrastruktury doszło do kolejnych dwóch dymisji. Pracę stracił szef komisji weryfikacyjnej przy resorcie, która ocenia i zatwierdza pytania egzaminacyjne, oraz jeden z jej członków. To osoby, które od kilku lat decydują o wszystkim, co dzieje się w procesie egzaminów na prawo jazdy

Wewnętrzna kontrola w ministerstwie wykazała, że wprowadzenie nieprawidłowych pytań do bazy zadań egzaminacyjnych, to nie był błąd, czy niedopatrzenie, ale mogło dojść do celowego działania.
 

Kilka dni temu ujawniliśmy, że Ministerstwo Infrastruktury wprowadziło w weekend do bazy egzaminacyjnej 41 nowych pytań. Co najmniej 9 z nich było wadliwych. Zawierały niewłaściwie przypisane odpowiedzi

 

Przez to co najmniej 25 osób nie zdało w poniedziałek egzaminu, bo źle odpowiedziały na wadliwe pytania i to miało bezpośredni wpływ na wynik ich testu. 200 osób wylosowało błędne pytania na testach, ale mimo tych pytań zaliczyło egzamin.

 

Wcześniej w resorcie ministra Adamczyka pracę stracił, jak mówili eksperci, nieusuwalny do tej pory, szef departamentu transportu drogowego. 

RMF24

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Kryspin
  Czwartek, 27.01

  Czy kogoś to jeszcze dziwi? Zapewne ci urzędnicy ministerstwa to rodziny lub protegowani. Nikt przypadkowy tam nie pracuje. Sami Swoi.

 2. 2
  +5
  ~ Komin z Ostrołęki
  Piątek, 28.01

  A czego pis nie spaprał?

 3. 3
  +2
  ~ Marian Sprzęgło
  Piątek, 28.01

  To fakt. Kilka pytań wyszło z Ministerstwa Infrastruktury, które okazały się wadliwe. Pierwsze dymisje już poszły. Nie zmienia to faktu, że poziom wiedzy kursantów na egzaminie jest żenujący a podobno w swoich OSK mieli egzamin wewnętrzny! Mają dostępną całą bazę pytań. Na szczęście znowu powstał pomysł utajnienia bazy pytań. Skończy się klepanie pytań na pamięć. Życzę powodzenia!

 4. 4
  +1
  ~ Gru
  Piątek, 28.01

  Do Mariana Sprzęgło. Tylko jest taka sprawa, że 30 osób odpowiedziało prawidłowo na pytania. A system stwierdził, że są to błędne odpowiedzi.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1539840698242