Czwartek, 26.05.2022, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Nadszedł czas, aby podziękować dziadkom za ich wsparcie

22.01.2022, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nadszedł czas, aby podziękować dziadkom za ich wsparcie

Dziś, nadszedł czas, aby podziękować dziadkom za ich wsparcie i codzienną obecność w naszym życiu. Mimo różnic w obchodach święta w poszczególnych krajach, tego dnia każdy wnuczek, chce być blisko swojego dziadka.


Dzień Dziadka przywędrował do Polski  prawdopodobnie z Ameryki w latach osiemdziesiątych. Nie gasnącą do dziś popularność zdobywał na przestrzeni lat.


W Ameryce i Kanadzie obchodzony jest Narodowy Dzień Dziadków w pierwszą niedzielę września po Święcie Pracy. Wrześniowe obchody symbolizują jesień życia, a wręczane w tym dniu kwiaty - niezapominajki przypominają o wiecznej pamięci. Spiewany tego dnia hymn na cześć babci i dziadka podkreśla znaczenie obecności dziadków w życiu wnucząt.


W wielu krajach, tak jak w USA,  mamy do czynienia z połączeniem obydwóch dni, które tworzą jedno święto. Przykładem jest Japonia. Coroczny Dzień Szacunku dla Wieku wypada w trzeci poniedziałek września.


Bez względu na wielkość prezentu i sposób spędzania tego dnia, najważniejsza jest pamięć. Zarówno o tych co odeszli, jak i o tych, którzy są wśród nas. Wszystkim Dziadkom składamy serdeczne życzenia samych pogodnych dni, dużo zdrowia i 200 lat życia.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.99730086326599