Wtorek, 23.04.2024, Imieniny: Jerzy, Wojciech
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg przygotowuje się do świąt

29.11.2021, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg przygotowuje się do świąt
fot. KJ
Tradycyjnie na Starówce, między Ratuszem Staromiejskim a Katedrą św. Mikołaja oraz przy Centrum Spotkań Europejskich Światowid pojawiły się choinki. - Trzecia choinka stanie na Placu Dworcowym - informuje Urząd Miasta.
 
 
Choinka przy Katedrze św. Mikołaja ma 10 metrów wysokości, przyozdobiona jest Gwiazdą o średnicy 100 cm, 30 ażurowymi złotymi bombkami z efektem migania, 600 bombkami złotymi i czerwonymi oraz punktami świetlnymi LED, jest ich 10520. Choinka ta jest doskonałą imitacją żywego świerku
 
- podaje UM.
 
 
Choinka na Starym Mieście rozbłyśnie tradycyjnie 6 grudnia.
 
Świąteczne ozdoby zaczynają pojawiać się w różnych częściach miasta.
 
Świetlnymi dekoracjami ozdobione zostaną ulice: Stary Rynek, Świętego Ducha i Wigilijna na starówce oraz Hetmańska, 1 Maja, Łączności i Odrodzenia. W tym roku pierwszy raz zostanie udekorowana też ulica Wodna (na odcinku od ul. Studziennej do ul. Św. Ducha)
 
- wymienia UM.
 
Świąteczny motyw pojawi się także na tramwajowej trakcji. - Podobnie jak w ubiegłych latach oświetlenie pojawi się również na trakcji tramwajowej - od ulicy Obrońców Pokoju, wzdłuż ulicy Płk. Dąbka, do ul. 12 Lutego - tworząc wspólnie jeden oświetlony trakt wzdłuż miasta - podaj UM. - Dodatkowo, w tym roku pierwszy raz zostaną udekorowane nową iluminacją słupy trakcji tramwajowej wzdłuż ul. Ogólnej.
 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Pismen
  Poniedziałek, 29.11

  Miło !

 2. 2
  +1
  ~ Peter
  Poniedziałek, 29.11

  No w końcu, po 15 latach od oddania linii tramwajowej wzdłuż Ogólnej, doczekaliśmy się świątecznego oświetlenia. Brawo cóż za postęp.

 3. 3
  +54
  ~ pinokio z ratusza
  Wtorek, 30.11

  eeee, tu niby Wróblewski taki miły dla mieszkańców, a bokami wywala naszą kasę w błoto, nielegalne pomniki dla radnej Marysi a teraz jeszcze stołek dla jej mężusia, pięknie, festiwal obłudy trwa, i tylko oczy nam mydli!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1590349674225