Piątek, 19.08.2022, Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Co dzieje się z Hotelem Arbiter?

25.11.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Co dzieje się z Hotelem Arbiter?
źródło: facebook.com/Arbiter-Hotel
W 2020 r. sąd ogłosił upadłość spółki Arbiter. 6 sierpnia br. rozstrzygnięty został konkurs na sprzedaż Hotelu Arbiter. W końcu znalazł się chętny, który złożył ofertę spełniającą warunki konkursu. Nie oznaczało to natychmiastowej sprzedaży, ale był to krok rozpoczynający ten proces. Co obecnie dzieje się z obiektem?
 
 
Do majątku spółki należy m.in. budynek przy Placu Słowiańskim o powierzchni użytkowej 12 tys. m2 oraz prawo do użytkowania wieczystego działki pod obiektem.
 
Przypomnijmy, że początkowo Syndyk masy upadłości informował, że budynek przy Placu Słowiańskim został wystawiony za 10,5 mln zł. Za taką kwotę nie było chętnych i dwie próby sprzedaży kończyły się brakiem jakichkolwiek ofert.
 
Cenę obniżono do 9 mln zł i ponownie ogłoszono konkurs. Nie wiadomo, czy na taką kwotę została złożona oferta, ani kto za nią stoi. Wiadomo, że została złożona oferta, która spełniła warunki konkursu i rozpoczęła proces sprzedażowy.
 
- 6 sierpnia został rozstrzygnięty konkurs ofert na sprzedaż przedsiębiorstwa Arbiter Hotel w upadłości i została wyłoniona oferta spełniająca warunki regulaminu Konkursu - informował OFP Finansowanie Restrukturyzacje, kancelaria Syndyka, która działa w obszarze restrukturyzacji od 2011 roku. - Obecnie Syndyk zajmie się przygotowaniem pełnej dokumentacji do sporządzenia umowy notarialnej sprzedaży. Proces sprzedaży powinien zakończyć się do końca roku 2021
 
Podczas dzisiejszej (25.11.) Komisji Polityki Regionalnej i Promocji Miasta omawiano sezon turystyczny w 2021 r. Podczas dyskusji radny zapytał o to, co obecnie dzieje się z Hotelem Arbiter.
 
 
Czy są jakieś słuchy, kiedy nowy właściciel wyremontuje ten hotel?
 
 
- pytał radny Cezary Balbuza.
 
Adam Joc, Dyrektor Departamentu Promocji, Kultury i Turystyki Urzęd Miasta, przyznał, że nie ma wiedzy na ten temat. - Nie chciałbym przekazywać pogłosek – stwierdził.
 
Informację na temat Hotelu Arbiter przekazała prezes Elbląskiego Klastra Turystycznego Monika Prażak – Michałowska.
 
Obecnie obiekt jest w dalszym ciągu pod zarządem Syndyka masy upadłościowej. Jest wybrana firma, która wygrała konkurs. Proces zakupu i całej formalnej strony ma się zakończyć 6 grudnia. Po 6 grudnia będzie wiadomo, czy ten konkurs zakończył się pozytywnie czy proces upadłościowy będzie w dalszym ciągu trwał
 
– mówiła.
 
Prezes EKT przyznała, że rozmawiała z przedstawicielem firmy zainteresowanej kupnem Hotelu Arbiter. - Wspominałam, że dzisiaj będę uczestniczyć w tej Komisji i może pojawić się pytanie o plany i co będzie dalej. Tutaj firma prosiła o wstrzymanie się, bo ten proces musi się zakończyć – zaznaczyła Monika Prażak – Michałowska.
 
 
Na pewno jeśli finał będzie pozytywny to mówi się o reaktywacji części hotelowej
 
 
– dodała Monika Prażak – Michałowska.
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +23
  ~ anatol
  Czwartek, 25.11

  Nie wiem dlaczego ,ale nabywcy wiekszości nieruchomości zabytkowych ,czy wartościowszych w Elblągu nie chcą się ujawniać . Dziwnym trafem nastepnie po roku ich nowy nabytek jest wystawiany ponownie na sprzedaż . Licze ,że tak w tym przypadku sie nie stanie . Ale absolutne rekordy przywiązania do nabytej nieruchomosci bije pewien cukiernik i jego pół hektarowa łaka w samym centrum miasta na Placu Konstytucji . Jej regularne wykaszanie za zgodą w/w właściciela wykonuje społecznie ekipa techniczna z pobliskiego apartamentowca . Myślę ,że prezydent elblaga w związku z akcją zazieleniania powinien uzyskać zgodę od P. cukiernika na posadzenie na jego terenie 20 drzew z okazji 20 rocznicy zakupu tej parceli . Uatrakcyjniłoby to ten rejon miasta łącznie z renowacją Pomnika Odrodzenia.

 2. 2
  +6
  ~ Machupichcę
  Czwartek, 25.11

  Totalnie niezrozumiały zakup. Na dobrą sprawę to powinno pójść za złotówkę. Hotel (szczególnie tak wielki) nie jest w tym mieście kompletnie potrzebny, tym bardziej że remont tego skansenu to spore wyzwanie. Deweloperka też raczej odpada, bo na dobrą sprawę trzeba by to było rozebrać do fundamentów, albo i głębiej. Jeśli ktoś to kupił z zamysłem odsprzedaży, to może się przeliczyć.

 3. 3
  +7
  ~ TT
  Piątek, 26.11

  Zrobić tani hostel dla turystów, nawet nie trzeba remontu na to, tylko utrzymać standard pokoi. No i zmiana mentalności obsługi, bo ta co była to istny PRL

 4. 4
  +7
  ~ elblazanin
  Piątek, 26.11

  dyrektor promocji miasta! a ktos to nasze miasto promuje?! kto z mieszkancow wiedzial, ze o naszym miescie nagrany jest program, ze POLSKIE RADIO tez ma audycje w wekacje o miescie, gdzie jest ta promocja na codzien? czas na zmiany bo zginiemy

 5. 5
  +8
  ~ kjm
  Piątek, 26.11

  Następny hotel bez parkingu i ma działkę tylko pod budynkiem. Oj panie "najbardziej pracowity radny" Balbuza już jesteś jakiś czas w RM i nie wiesz co się dzieje w mieście? Bo że ten pan od promocji i turystyki i kultury nie wie to i żadna nowość - wiadomo od dawna - za co ten pan bierze comiesięczną wypłatę fundowaną przez mieszkańców? To może pan prezydent coś tam wie, a może pan wice Nowak wie?

 6. 6
  +1
  ~ 123
  Piątek, 26.11

  anatol nie masz pojęcia o czym piszesz. Ta łąka już dawno nie jest pana ...

 7. 7
  +2
  ~ Joanna
  Piątek, 26.11

  Tam było gniazdo żmij,sekretarka Ania z kierowniczką Ireną nienawidziły dyrektorkę Monikę i strasznym,obrzydliwym jadem na nią pluły(oczywiście zaznaczały nikomu nic nie mów).Jedzenie w restauracji bardzo często było z poprzedniego dnia klijenci skarżyli się).W restauracji za barem jak i w kuchni był okropny syw a sanepid jakimi drogami go prowadzono tak sobie spacerował a później za ten spacer został odpowiednio wynagrodzony i wszyscy byli szczęśliwi.

 8. 8
  0
  ~ PWN
  Piątek, 26.11

  " Witam, Czy w adresie skrót placu powinno się pisać z dużej (Pl. …), czy z małej (pl. …) litery ? Zarówno całe słowo plac poprzedzające nazwę, jak i jego skrót powinny się zaczynać małą literą, np. plac Defilad, plac Solny, pl. Trzech Krzyży, pl. Na Rozdrożu. Więcej o placach i innych obiektach miejskich – zob. Słownik wyrazów kłopotliwych PWN w haśle ulica, plac, rynek, aleja. Mirosław Bańko"

 9. 9
  +1
  ~ Modiwo
  Piątek, 26.11

  do ~ 123 - zapraszamy do podania info o nowym zarządzającym placem konstytucji , skoro ten sprzed dwudziestu paru jest nieaktualny .A może wróciła znów do Urzędu Miasta ?

 10. 10
  0
  ~ Gru
  Piątek, 26.11

  Uchwała Rady Miasta Elbląga wszystkie ulice i place mające nazwy piszemy dużą literą. Było to już wiele razy wałkowane i znowu powraca. Mamy więc: Plac Grunwaldzki, jak i Plac Słowiański. Mamy także Aleję Odrodzenia, Aleja JP2.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1924998760223