Niedziela, 25.09.2022, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

I LO nawiązało współpracę z WSSE z Gdańska 

05.11.2021, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
I LO nawiązało współpracę z WSSE z Gdańska 

Od wielu lat w szkołach ponadpodstawowych praktykuje się współpracę z uczelniami wyższymi polegającą na objęciu patronatem konkretnych klas. Dla obu stron umowy wynikają z tego realne korzyści. Szkoły wyższe mają szansę pozyskać przyszłych studentów, a uczniowie zyskują możliwość uczestniczenia w wykładach, zajęciach laboratoryjnych i wyjazdach edukacyjnych.


W I Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu podpisano niedawno umowę o współpracy z Wyższą Szkołą Społeczno-Ekonomiczną w Gdańsku, która objęła swym patronatem klasę pierwszą o profilu biznesowym. W ramach porozumienia, WSSE wyraziła gotowość do kooperacji w realizacji wspólnych przedsięwzięć naukowych i edukacyjnych. Celem partnerskiej współpracy - w zakresie działalności dydaktycznej i rozwojowej oraz działalności naukowej i badawczej - jest realizacja wspólnych projektów dotyczących wiedzy z dziedziny nauk społecznych, w tym zwłaszcza nauki o zarządzaniu i jakości.


W dniu podpisania umowy przez dyrektor liceum p. Marzenę Bielecką, tj. 28 października 2021 r., odbyło się również pierwsze spotkanie licealistów z przedstawicielem uczelni - dr inż. Zygmuntem Mietlewskim prof. WSSE, który od wielu lat zajmuje się naukami ekonomicznymi. Jest autorem wielu publikacji z tej dziedziny oraz twórcą nowatorskich rozwiązań, które mają na celu poprawienie efektywności, wzrost zatrudnienia oraz ochronę pracowników przed utratą pracy. Profesor uczestniczył w wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych, przyczyniając się do transferu wiedzy pomiędzy nauką a praktyką.


Dzięki podjętej współpracy uczniowie I LO będą uczestniczyć w szkoleniach, wykładach, konkursach i seminariach, a także debatach z zakresu nauk społecznych, ekonomicznych i gospodarczych.  Ma to być dla nich jedyna w swoim rodzaju okazja do dojrzałego i świadomego podjęcia decyzji o kontynuowaniu edukacji w tym właśnie kierunku.


                                                                                                            Nadesłane z I LO w Elblągu
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0986440181732