Niedziela, 24.09.2023, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Rusza pilotażowy program „Mobilne KTG”. „Przyszła mama zyskuje pewność, że jej dziecko jest bezpieczne”

05.10.2021, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rusza pilotażowy program „Mobilne KTG”. „Przyszła mama zyskuje pewność, że jej dziecko jest bezpieczne”
Zdjęcie stanowi ilustracje do artykułu (fot. MOSiR)

Pilotażowy program „Mobilne KTG” to wspólna inicjatywa Prezydenta Elbląga i Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. - W ramach pilotażu ciężarne kobiety zamieszkałe w Elblągu będą mogły bezpłatnie wypożyczyć system do zdalnego monitorowania dobrostanu płodu – KTG Pregnabit – informował Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podczas zorganizowanej dziś (5.10.) konferencji prasowej.

 

KTG to urządzenie telemedyczne pozwalające  na przeprowadzenie badania KTG w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności wizyty w szpitalu. Co ważne usługa dostępna jest 24 godzin na dobę

– wyjaśnia Witold Wróblewski.

 

Zapisy KTG będą na bieżąco analizowane przez specjalistów z Medycznego Centrum Telemonitoringu. - Wykwalifikowany personel medyczny będzie w stałym kontakcie z pacjentką i w przypadku nieprawidłowości w badaniu wdroży odpowiednie procedury, z wezwaniem karetki włącznie – dodał Michał Missan, Wiceprezydent Elbląga.  

 

Kto będzie mógł skorzystać z Programu? 

 

O wypożyczenie urządzenia KTG Pregnabit mogą ubiegać się kobiety w ciąży pojedynczej, od 35 tygodnia ciąży podwyższonego ryzyka, zamieszkałe na terenie Miasta Elbląg. Kobiety spełniające powyższe warunki i chcące wziąć udział w programie muszą zgłosić się do Departamentu Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego pod nr telefonu 55 239-30-28, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-13.00

- informuje Monika Kurpanik, Dyrektorka Departamentu Zdrowia i Spraw Społecznych. 

 

Pacjentki, które spełnią wskazane kryteria udziału w Programie zostanie skierowana do kontaktu z Medycznym Centrum Telemonitoringu. - Po wypełnieniu specjalistycznej ankiety MCT zdecyduje o ostatecznym udziale w Programie, a także dostarczy sprzęt KTG oraz wytłumaczy zasady i sposób korzystania z urządzenia – dodał Michał Missan.

 

Od jutra do dyspozycji elblążanek będzie 10 urządzeń KTG. - Ich koszt to 6,5 tys. zł. Zobaczymy, jak program zostanie przyjęty. Jeśli się sprawdzi nie wykluczamy zwiększenia ilości urządzeń – zapewnił Witold Wróblewski.

 

Jak wygląda samo badanie?

 

Pacjentka samodzielne przeprowadza badanie KTG, według wskazówek otrzymanych przez personel medyczny. Pomiar trwa 30 min. Wykonywany jest z wyznaczoną częstotliwością, w sugerowanych porach i sytuacjach. W przypadku zagrożenia personel natychmiast kontaktuje się z pacjentką telefonicznie. Pacjentka otrzymuje sms-em potwierdzenie w przypadku poprawnego zapisu KTG. Przyszła mama zyskuje pewność, że jej dziecko jest bezpieczne

– wyjaśnił Michał Missan.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0170149803162