Wtorek, 19.10.2021, Imieniny: Piotra, Michala, Ziemowita
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

W Elblągu mamy 82 pomniki przyrody. Harcerze sprawdzą, w jakim są stanie

28.09.2021, 16:10:00 Rozmiar tekstu: A A A
W Elblągu mamy 82 pomniki przyrody. Harcerze sprawdzą, w jakim są stanie
Harcerze z elbląskiego Hufca ZHP będą sprawdzać, w jakim stanie są pomniki przyrody. W naszym mieście jest ich ponad 80.
 
Elbląski samorząd wraz z elbląskim hufcem ZHP realizują projekt dot. pomników przyrody. - Od wielu lat pomniki przyrody interesują mieszkańców oraz turystów. Przypominam, że słynny Dąb Bartek nie raz był na pierwszych stronach gazet – mówił Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podczas zorganizowanej dziś (28.09.) konferencji prasowej.
 
 
W Elbląg mamy 82 pomniki przyrody. Teraz możemy połączyć przyjemne z pożytecznym. Myślę tu o zbudowaniu rejestru pomników przyrody czy gry miejskiej. Cieszę się, że wspólnie powstała inicjatywa „Elbląscy harcerze na szlaku pomników przyrody”
 
- opowiadał Witold Wróblewski.
 
Ok. 100 harcerzy będzie miało za zadanie odnaleźć pomniki przyrody, zrobić im zdjęcia, sprawdzić, czy są przy nich tabliczki informacyjne. - Przede wszystkim mamy nadzieje, że będzie to dobra zabawa dla młodych harcerzy, a oprócz tego będzie to kawał dobrej roboty, bo będziemy wiedzieć w jakim stanie są pomniki – dodał Marek Pilichowski, dyrektor Ochrony Środowiska w elbląskim ratuszu do harcerzy ze 117 EMDH. - Chcielibyśmy nazwać wszystkie pomniki przyrody i liczymy na pomysły harcerzy.
 
 
Pojedynczych drzew mamy 51. Grup drzew mamy 8. Oprócz tego mamy głazy – 4 grupy i 2 pojedyncze. Pierwsze kroki harcerze już podjęli i wyłapali już pierwsze „błędy mapowe”
 
– dodał Marek Pilichowski.
 
Teoretycznie wszystkie pomniki przyrody są oznaczone na mapie. Jak się okazuje nie wszystkie zaznaczone są prawidłowo. - Sprawdziliśmy już jeden głaz znajdujący się w Próchniku. Tam jest niewielka różnica z tym, co można zobaczyć na mapie – zaznaczył hm. Adrian Szymański, drużynowy 117 Elbląskiej Męskiej Drużyny Harcerskiej „Mato“.
 
 
Szukanie pomników to doskonała zabawa w terenie. Niektóre pomniki znajdują się na terenie prywatnym. Jeszcze tam nie próbowaliśmy się dostać. Dla naszej drużyny to dodatkowa atrakcja. Będziemy mieli okazję zwiedzić stare dwory, a trochę interesujemy się też historią
 
– wyjaśniał Adrian Szymański.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ NADLUDZIE
  Wtorek, 28.09

  A maseczki to was nie obowiązują. Przepisy mówią wyraźnie.

 2. 2
  +14
  ~ Gratuluje
  Wtorek, 28.09

  Harcerze sprawdza, pomyślą i wymyślą, a pan dyrektor Marek Pilichowski zgarnie premijkę za swój wkład

 3. 3
  +7
  ~ tancory czyżykowe
  Wtorek, 28.09

  chocholi taniec nad grobem elbląskich możliwości !!!!!

 4. 4
  +9
  ~ Tubylec
  Wtorek, 28.09

  Z artykułu wynika, że odtąd ekspertyzy dendrologiczne dotyczące pomników przyrody będą wykonywać harcerze pod nadzorem prezydenta i dyrektora doś. Pomysł wspaniały duże oszczędności finansowe no a o merytorycznej wartości to już nie wspomnę.

 5. 5
  +8
  ~ Freedom
  Wtorek, 28.09

  Ale zębiasty tancerz się zestarzał hehe

 6. 6
  0
  ~ J.w
  Środa, 29.09

  ~ NADLUDZIE załóż sobie jeszcze na głowę.

 7. 7
  +9
  ~ widz
  Środa, 29.09

  oceniając stan byłej harcówki w parku modrzewia ,lepiej niech oni zostawią te pomniki przyrody w spokoju.

 8. 8
  +5
  ~ Skansen
  Środa, 29.09

  Tak ogólnie patrząc to w Elblagu mamy juz nawet skanseny zwlaszcza wiekowe i mentalne

 9. 9
  +6
  ~ paranojka
  Środa, 29.09

  a Wróblewski dalej tylko lans i foto a nic pożytecznego nie robi, a na Rycerskiej już stawiają pomnik i jest on bardzo niezbędny dla miasta co za paranoja, i pytam kto zapłaci za ten wydumany na siłę pomnik do cholery.????

 10. 10
  +3
  ~ siczowy wzór
  Środa, 29.09

  Bardzo ciekawa edukacja , tym razem Harcerzy. Miejski wzór sportu, podchodów, przestrzegania prawa sanitarnego , pokazuje młodym ludziom jak należy postępować nosząc mundur. Jeszcze w poniedziałek mówił że wzorem jest państwo podziemne i Szare Szeregi. Wzorem! A teraz sadza ich przy sobie i kicha, prycha, i pokazuje jak należy łamać zasady. A zakażenia ciągle rosną, nawet w szkołach. Czy ktokolwiek rozumie tego faceta i tych starych "harcerzy"? Tyle razy piętnowano zachowania wróblewskiego łamiącego zasady sanitarne i żaden sanepid, żadna policja, żadna straż miejska go za to nie ściga. Równy, bo skumplowany? Czy inni są równiejsi? Nauczycielskie słupy ociosywane przez czerepaka teraz widzą czyje koszulki ubierali i jaką etykę popierali.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.