Wtorek, 19.10.2021, Imieniny: Piotra, Michala, Ziemowita
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Niebawem 82. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

24.09.2021, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Niebawem 82. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Witold Wróblewski prezydent Elbląga oraz Antoni Czyżyk przewodniczący Rady Miejskiej zapraszają mieszkańców w najbliższy poniedziałek (27 września) na obchody 82. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego.


82. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego, 27 września br. (poniedziałek), godz. 12:00


Miejsce: Pomnik Żołnierzy Armii Krajowej, Polskiego Państwa Podziemnego (ul. gen. Stefana Grota-Roweckiego / Skwer Rotmistrza Pileckiego).
 

Program obchodów:
•   odegranie hymnu państwowego Rzeczpospolitej Polskiej,
•   przemówienia okolicznościowe,
•   Apel pamięci i salwa honorowa,
•   składanie kwiatów
 

Prosimy o zachowanie obowiązujących zasad higieny i bezpieczeństwa.

 

 

UM Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ ci sami co wczoraj!
  Piątek, 24.09

  Jak to połączyć z waszą , chłopaki, opinią, że szuchewycz przyjacielem Polaków był i nielicznych obecnych tam akowców mordował okrutnie. Hipokryzja złapała swój ogon i trzyma go w zębach. Zaproście konerta do wystąpienia patriotycznego o jego hierojach. Wczoraj wychwalaliście szuchewycza i jemu podobnych, a dzisiaj zapraszacie na święto Lachiv. Czerepak mówi, że to taki level i pewnie też będzie czytał z czerwonych okładek. No i teraz , po wczorajszym , wiem dlaczego w święta Lachiv kwiatki w celofanie rzucacie na glebę - to i tak wielki gest.

 2. 2
  +3
  ~ jak rodacy z terespola
  Piątek, 24.09

  Ale jaja ! "Artykuły" z sesji RM zjechały natychmiast na 3 stronę ! Wystarczył konert, by "osiągnięcia RM" spłynęły do Rubna. Wstydzicie się wybrańcy swojej przyzwoitości i pochodzenia???

 3. 3
  +3
  ~ J.w
  Sobota, 25.09

  Pomijając obchody i tym podobne inscenizacje w całym kraju są też takie prawa historii, a mianowicie i jedna i druga strona nie była święta nie rozumiem gloryfikacji.

 4. 4
  +2
  ~ Jacek Boki
  Sobota, 25.09

  A Miron Sycz będzie? Zaproś ie jeszcze kilku herojow z UPA na tą Wasza szopke, która będziecie urządzać w poniedziałek. W okolicach Elbląga, a może i w samym Elblągu jeszcze trochę ich żyje, mają w końcu wybitne zasługi w walce przeciwko Narodowi i Państwu Polskiemu i masowym bestialskim LUDOBÓJSTWIE POLAKÓW. Niech inspektor Konert wygłosi tego dnia jakiś płomienny speach na temat wiekopomne przyjazni Polakow z herojami z UPA w walce z wraża komuna lub coś w tym rodzaju. Żaden szanujący się Polak, a już tym bardziej weteran Armii Krajowej nie powinien tego dnia, legitymizować swoją obecnością osobników, którzy ledwie przedwczoraj po raz kolejny Napluli na polskie ofiary, banderowskiego ludobójstwa, a w poniedziałek ci zakłamani hipokryci będą bezczelnie medzic i pouczać ludzi o tym jak powinien wyglądać Polski patriotyzm. Ci osobnicy z ratusza i rady miejskiej nie mają nawet wstydu za psi grosz.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.