Niedziela, 29.01.2023, Imieniny: Franciszek, Zdzislaw, Zenon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Ul. Urocza znowu podtopiona. To był ostatni raz?

12.08.2021, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ul. Urocza znowu podtopiona. To był ostatni raz?
fot. Anna Kitowicz
Wczoraj (11.08.) w wyniku intensywnego opadu deszczu kilka elbląskich ulic zostało zalanych. Jedną z nich była ul. Urocza. To kolejny raz, kiedy mieszkańcy budynku przy tej ulicy apelują o pomoc. - Nie może być tak, że jak tylko są silniejsze deszcze to nas zalewa. Nasze piwnice to bajora, a z ulicy zrobiło się jezioro. Czy ktoś zamierza się tym zająć? - pyta mieszkanka ul. Uroczej.
 
 
Budynkami przy ul. Uroczej zarządza Spółdzielnia Mieszkaniowa Sielanka. - Jak przechodzi chmura z większym opadem deszczu to takich sytuacji, jak ta wczorajsza można się spodziewać – przyznał Piotr Szczepański, kierownik działu technicznego SM Sielanka i członek Zarządu. - Budynek przy ul. Uroczej jest najniżej położonym budynkiem w tej okolicy. Cała woda z oberwania chmury płynie w tym kierunku.
 
 
Kanalizacja deszczowa, która jest na terenie naszej nieruchomości nie jest w stanie w żaden sposób odebrać takiej ilości opadów deszczu, dlatego raz na jakiś czas występują tam podtopienia
 
 
– opowiadał Piotr Szczepański.
 
 
Wczoraj przez kilka godzin strażacy oraz pracownicy SM Sielanka wypompowywali wodę z piwnicy budynku przy Uroczej. - Spółdzielnia jest ubezpieczona. Wystąpimy do firmy ubezpieczeniowej o odszkodowanie – zapewnia Piotr Szczepański. - Za wcześnie, żeby mówić o oszacowaniu szkód.
 
Czy mieszkańcy mogą się obawiać kolejnych podtopień? - Kilka lat temu w wyniku rozmów z Miastem udało nam się wynegocjować, aby Miasto zamontowało zawór dławiący na rzeczce, która z Parku Kajki wpływa do kanalizacji deszczowej – opowiadał Piotr Szczepański- Dzięki temu przez kilka ostatnich lat był spokój.
 
Z czasem okazało się, że to rozwiązanie nie wystarczy. - Planujemy ponownie rozmawiać z Miastem, aby doprowadzić do tego, żeby wody opadowe, które płyną powierzchniowo po ulicach skierować na teren Karku Kajki, na Ogród Różany – stwierdził Piotr Szczepański.
 
 
To jest duża przestrzeń zielona, która może być czasowo zalana i dzięki temu uchronimy budynki przed zalaniem. Ten pomysł usiłowaliśmy przeforsować cztery lata temu. Może tym razem się uda
 
 
– dodał Piotr Szczepański.
 
Dziękujemy Annie Kitowicz za udostępnienie zdjęć.
 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ mis
  Czwartek, 12.08

  te zalewanie budynku na uroczej 13 jest od zawsze woda plynie z bosmanskiej i z cichej i zalewa piwnice w niektorych latach woda w piwnicy siegala sufitu a spoldzielnia ma to gdzies byly remonty ulicy wookol budynku i nic nie zrobiono ale jest tez duza wina mieszkancow tego budynku mieszka w nim kilku cwaniakow dzialaczy ktorzy podostawali np. garaze za grosze to o co maja sie wychylac trzymaja ze spoldzielnia jedynym sposobem jest zbiorowy pozew mieszkancow o wdszkodowanie i obnizenie wartosci tych mieszkan

 2. 2
  +2
  ~ poprawność :)
  Czwartek, 12.08

  płyną powierzchniowo po ulicach skierować na teren Karku Kajki, na Ogród Różany.... powinno być: skierować na teren Karku Pajki, na Ogród Różany... poprawić!!! natentychmniast...

 3. 3
  +1
  ~ Krótko
  Czwartek, 12.08

  Won ze złomem z trawników barany.

 4. 4
  +3
  ~ jampol
  Piątek, 13.08

  Przenieść Urocza gdzieś wyżej , taka mam koncepcje , a i jeszcze dolać trochę betonu to tu to tam !!

 5. 5
  +1
  ~ Y.
  Piątek, 13.08

  Chcieliście parking, na własne życzenie zabetenowaliście zielone podwórko, woda nie ma gdzie wsiąkać, coś za coś, niestety

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5390000343323