Środa, 20.10.2021, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Rozpoczęli szkolenie w ramach "Wakacje w mundurze"

24.07.2021, 16:55:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rozpoczęli szkolenie w ramach "Wakacje w mundurze"
Fot. 43 batalion lekkiej piechoty w Braniewie

Blisko 65 osób stawiło się pod bramą 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie, by rozpocząć 16-dniowe szkolenie podstawowe organizowane w ramach „Wakacji w Mundurze". Ochotnicy, którzy pozytywnie je ukończą, po złożeniu przysięgi, służyć będą w 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Kandydaci pochodzą m.in. z powiatu elbląskiego, bartoszyckiego, morąskiego, kętrzyńskiego, braniewskiego, olsztyńskiego, lidzbarskiego i giżyckiego.

 

Nowo powołani żołnierze swój pierwszy dzień w służbie rozpoczęli od wypełnienia ankiety czyli tzw. wywiadu na temat stanu ich zdrowia oraz dotychczasowej aktywności. Po wydaniu umundurowania oraz wyposażenia, żołnierze zostaną przeszkoleni z zakresu znajomości i budowy broni. Każdemu z ochotników zostanie przydzielony karabinek MSBS Grot, który będzie im towarzyszył aż do momentu zakończenia szkolenia. W kolejnych dniach kandydaci będą nabywali praktyczne umiejętności posługiwania się bronią, poznają podstawowe zasady pola walki oraz topografii terenu. W dnu 26 lipca odbędzie się także wykład Pana Michała Ostapiuka z Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie na temat działalności 3 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej, której tradycję dziedziczy 4W-MBOT.

 

Wśród ochotników, którzy zasilą szeregi 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej znaleźli się m.in. instruktorzy sztuk walki, programiści, laureaci stypendium Prezesa Rady Ministrów, olimpiad, nauczyciele, ratownicy medyczni oraz pasjonaci historii. Każdy "w cywilu" robi coś innego, ale wszystkich łączy jedno - chęć służby Ojczyźnie i lokalnej społeczności.

 

Całe szkolenie już 7 sierpnia zakończy się uroczystą przysięgą wojskową w Braniewie.


Z powodu ogromnego zainteresowania „Wakacjami w mundurze" kolejne szkolenie 4W-MBOT planowane jest na 13 sierpnia.

 

ppor. Anna Szczepańska

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / 43 batalion lekkiej piechoty w Braniewie ( zdjęć 28 )
Dodano: 2021-07-24 | FOT. 43 batalion lekkiej piechoty w Braniewie
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.