Środa, 22.09.2021, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Zapraszamy na kolejną sobotę z przewodnikiem PTTK

16.07.2021, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zapraszamy na kolejną sobotę z przewodnikiem PTTK
Fot. Adrian Sajko

W ramach corocznych spacerów  „Z przewodnikiem PTTK”, zapraszamy na XI edycję tego popularnego cyklu, prowadzonego przez elbląskich przewodników z Koła Przewodników i Pilotów Turystycznych im. R. Gierzyńskiego przy PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej.Wakacyjny cykl Sobót związany jest z „Popularyzacją krajoznawstwa oraz wspierania różnorodnych form turystyki aktywnej”, jako zadanie publiczne dofinansowane przez Miasto Elbląg.

Podczas spacerów z przewodnikiem zwiedzamy najciekawsze miejsca w Elblągu i nie tylko. Każde ze spotkań związane jest tematycznie z zabytkami i historią naszego miasta. Atutem spacerów jest niebywała okazja do poznania miejskich legend, historii i przewodnickich ciekawostek.

W tegorocznej edycji, do prowadzenia spacerów dołączyli nowi przewodnicy turystyczni, którzy w tym roku zdali egzamin na licencjonowanego przewodnika turystycznego po województwie warmińsko – mazurskim. Wspiera nas także archeolog elbląski. W tym roku obchodzimy 500 rocznicę obrony Elbląga przez dzielnego Piekarczyka. To wtedy 8 marca 1521 r., Elbląg otoczony był podwójnym systemem murów obronnych od północy, wschodui południa, były także bramy, baszty, którymi można było dostać się lub wydostać z miasta.

O fortyfikacjach dawnego Elbląga opowie znana i lubiana archeolog, Pani – Grażyna Nawrolska, która poprowadzi trzecie spotkanie 17 lipca.

Temat: „Fortyfikacje Elbląga”
spotkanie: na Placu Słowiańskim, przy fontannie o godzinie 10:00.

Zapraszamy serdecznie
Leszek Marcinkowski, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej
 
 


 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.