Środa, 22.09.2021, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Taneczne emocje już w najbliższy weekend!

18.06.2021, 16:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Taneczne emocje już w najbliższy weekend!

Przed nami najważniejsze wydarzenie taneczne w Polsce. Już jutro (19 czerwca) w Elblągu odbędzie się Puchar Europy w tańcach standardowych. Do sportowej rywalizacji stanie europejska czołówka, łącznie 21 najlepszych par tanecznych. 
 

Przed nami weekend pełen prawdziwych emocji. Kilkaset tancerek i tancerzy rywalizować będzie w wysokiej rangi turniejach tanecznych, które odbędą się w dniach 19 i 20 czerwca. Najważniejszą imprezą weekendu i zarazem najważniejszą tegoroczną imprezą taneczną w Polsce, będzie rozgrywany w sobotę (19 czerwca), Puchar Europy w tańcach standardowych. Do rywalizacji o główne trofeum przystąpi 21 najlepszych w Europie par tanecznych. Wśród tej europejskiej czołówki nie zabraknie elbląskich akcentów. Na parkiecie zobaczymy wicemistrzów Polski FTS Katarzynę Czyżyk i Michała Zacharewicza, zawodników Elbląskiego Klubu Tańca Jantar.
 

Innymi interesującymi akordami tanecznego elbląskiego weekendu będą turnieje z bardzo mocną obsadą. Tancerze z całej Polski staną do rywalizacji m.in. w Mistrzostwach Polski FTS Dzieci i Juniorów Młodszych oraz w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego „Pomosty”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Jantar wraz z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.
 

Puchar Europy w tańcach standardowych

W imprezie udział weźmie absolutna czołówka tancerzy z Europy. Na parkiecie sali widowiskowo - sportowej zobaczymy Mistrzów Świata czy Mistrzów Europy. 
 

Organizacja tak wysokiej rangą imprezy może się odbyć dzięki akredytacji World DanceSport Federation (WDSF), jaką otrzymała Federacja Tańca Sportowego.
Cieszy fakt, że po raz kolejny światowa federacja zaufała naszej wiedzy, kompetencjom i możliwościom organizacyjnym. Tym bardziej że po przebudowie i remoncie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu dysponuje zapleczem infrastrukturalnym na bardzo wysokim poziomie – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Jestem przekonany, że turniej w Elblągu będzie stał na najwyższym poziomie i że wszystkie pary uczestniczące w tym tanecznym święcie na długo zapamiętają pobyt w Elblągu – dodaje Antoni Czyżyk.
 

Impreza odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Gustawa Marka Brzezina i Prezydenta Elbląga, Witolda Wróblewskiego.
 

Mistrzostwa Polski FTS

Wiele zdolnych i ambitnych par tanecznych rywalizować będzie w Elblągu o tytuły Mistrzów Polski FTS Dzieci i Juniorów Młodszych w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Mistrzostwa Polski FTS Dzieci i Juniorów Młodszych to wyjątkowa impreza. Taneczne emocje, rywalizacja i jednocześnie sprawdzenie swoich umiejętności. W sobotę i niedzielę 19 i 20 czerwca do współzawodnictwa przystąpią tancerze z całego kraju. Wśród nich również wielu elblążan.
 

Poza aspektem sportowym należy pamiętać, że taniec to także pasja i filozofia życia. Młodzi tancerze, którzy staną do rywalizacji w zbliżających się MP FTS Dzieci i Juniorów, mogą związać się z tańcem na wiele lat, rozwijać się i kształcić w duchu tanecznego współzawodnictwa.
 

W sobotę i niedzielę na parkiecie sali widowiskowo - sportowej Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu widzowie będą podziwiać kilkadziesiąt par. Tradycyjnie już na wieczornych galach wystąpią najlepsi z najlepszych.
 

Taneczne Pomosty

„Pomosty” to znany i lubiany przez uczestników turniej tańca towarzyskiego o wieloletniej tradycji. Zawody na stałe wpisały się kalendarz imprez naszego miasta.

Tegoroczne „Pomosty” towarzyszyć będą Pucharowi Europy oraz Mistrzostwom Polski FTS Dzieci i Juniorów Młodszych. Turniej ten będzie osobno klasyfikowany i oceniany – mówią organizatorzy.
 

W trakcie zawodów pary będą prezentować się zarówno w kombinacji tańców, jak i oddzielnie w stylach: standardowym i latynoamerykańskim. Jest to impreza adresowana do osób, które z pasją, chęcią i zapałem rozwijają swoje sportowe zainteresowania taneczne. Podczas zawodów konkurować będą ze sobą pary dziecięce i młodzieżowe na różnym poziomie zaawansowania. Celem turnieju jest promocja sportowego tańca towarzyskiego. Tancerze mają także szansę na podwyższenie klasy tanecznej.
 

Ogólnopolski Turniej Tańca „Pomosty” odbędzie się 19 i 20 czerwca, na sali widowiskowo - sportowej w CSE Światowid w Elblągu. 
 

Wydarzenie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.
 

CSE „Światowid” w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ na Titanicu też tańczyli
  Piątek, 18.06

  Niechby się Antek zajął tangiem z bolcem a zostawił politykę, bo przez nią stracił wszystko co w tańcu i EOK zyskał. Jest próg niekompetencji którego przyzwoicie się nie przekracza. Patronat PSL nad tańcami cuchnie "wdzięcznością" Antka dla mocodawców, że nie przetrzepali mu skóry za "remont". A co z "Akademią" Antoni? Forsa ( nie mała) przytulona a o akademii cisza. Antek już jest członkiem PSL?

 2. 2
  0
  ~ l.b.
  Sobota, 19.06

  Wszystko,wszystkim,lecz w jakich godzinach.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.