Wtorek, 27.07.2021, Imieniny: Julia, Natalia, Aureliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Zakwitły kwietne łąki

13.06.2021, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zakwitły kwietne łąki
Fot. Urząd Miejski w Elblągu 

Maki, chabry, bławaty  to tylko nieliczne gatunki polnych kwiatów, które zakwitły na elbląskich kwietnych łąkach na pasie rozdzielającym jednie przy ul. Armii Krajowej. Już drugi rok cieszą oko przechodniów i kierowców.

To jednak nie jedyne miejsce w naszym mieście, gdzie znajdują się kwietne łąki. W tym roku powstały one również w pasie drogowym Trasy Unii Europejskiej, w ul. Mazurskiej i Browarnej, Kilińskiego, a także w Parku Modrzewie i przy ul. Robotniczej. Łącznie prawie 3800 m2 kwietnych dywanów.  
 

Kwietne łąki, to stosunkowo nowy trend w miastach. Tworzą one przyjazne miejsce dla owadów-zapylaczy, w większym stopniu niż krótko przystrzyżona trawa magazynują wodę i po prostu ładnie wyglądają. To polna enklawa, która daje bioróżnorodność w miejskich ekosystemach. W wysianych kwiatach, trawach, czy ziołach swoje bezpieczne miejsce znajdują małe zwierzęta, motyle, czy pszczoły.

 

Urząd Miejski w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ Anna L.
  Niedziela, 13.06

  łąki przepiękne, ale pełno w nich kleszczy.

 2. 2
  +1
  ~ Gdzie?
  Niedziela, 13.06

  „ powstały one również w pasie drogowym Trasy Unii Europejskiej” - gdzie??? Przecież tam wszystko wykoszone! Czyżby podano informacje nie sprawdzając czy są tam kwiatki, czy ich nie ma???

 3. 3
  +3
  ~ Seba
  Niedziela, 13.06

  Te trawy po pas,to kwietne łąki?

 4. 4
  +7
  ~ mieszkaniec
  Niedziela, 13.06

  Urządzenie łąki kwietnej w pasie drogowym ruchliwej ulicy to sadyzm i bezmyślność. Kto rozsądny wabi chronione owady zapylające do miejsca gdzie wiele z nich zostanie zabita przez pędzące samochody. Może wystarczyłaby konsultacja przyrodnicza skoro komuś brakuje wiedzy i rozsądku. Nie wspomnę o owadach wpadających do kabin pojazdów przez otwarte okna. Bojaźliwy kierowca gotów spanikować i spowodować wypadek.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.