Poniedziałek, 17.01.2022, Imieniny: Marian, Jan, Antoni
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Ostatnie dni na złożenie wniosku

05.06.2021, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ostatnie dni na złożenie wniosku

Już tylko kilka dni pozostało na złożenie wniosku do X edycji Budżetu Obywatelskiego. Do 6️ czerwca można pobierać wnioski ze strony budzetobywatelski.elblag.eu. Dokumenty należy składać w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu, ul. Łączności 1. Ostateczny termin złożenia wniosku mija w poniedziałek 7 czerwca.
 

W tej edycji pula środków na realizację zwycięskich zadań wynosi 3.550.000 zł – po 510.000 zł na każdy z pięciu okręgów oraz 1.000.000 zł na inicjatywę ogólnomiejską. Dodatkowo, w każdym z okręgów zostanie wydzielona kwota po 30.000 zł na małe projekty. Wartość każdego z nich nie może przekroczyć 10.000 zł. Jak zawsze pierwszy krok do realizacji Budżetu Obywatelskiego to zbieranie dobrych pomysłów od mieszkańców miasta.
 

Składać wnioski i głosować mogą wszyscy mieszkańcy, bez względu na wiek - osoby niepełnoletnie za zgodą przedstawiciela ustawowego.

 

ZGŁOŚ POMYSŁ W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO NA ROK 2022 – praktyczne informacje

 

Kto może składać?
 

Każdy mieszkaniec Elbląga, który uzyska pisemne poparcie 2 mieszkańców  w okręgu, w którym realizowane będzie zadanie, a w przypadku inicjatywy ogólnomiejskiej - poparcie 5 mieszkańców Elbląga. Jedna osoba może złożyć więcej niż jeden wniosek, każdy na odrębnym formularzu.

 

W jaki sposób?
 

• poprzez wypełnienie druku, który do 6 czerwca będzie można pobrać ze strony www.budzetobywatelski.elblag.eu lub odebrać w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz w Ratuszu Staromiejskim.

 

Co musi zawierać poprawnie wypełniony wniosek?
 

 • numer okręgu wyborczego, w którym znajduje się proponowane zadanie lub zaznaczone właściwe pole w przypadku inicjatywy ogólnomiejskiej,
 • nazwę zadania,
 • miejsce realizacji zadania,
 • opis zadania,
 • dane identyfikujące wnioskodawcę,
 • oświadczenie o wyrażeniu zgody przez przedstawiciela ustawowego na złożenie wniosku – w przypadku składania wniosku przez osobę niepełnoletnią,
 • podpisy osób popierających.

 

Gdzie po informacje?
 

 • ustalenie okręgu wyborczego: strona internetowa www.budzetobywatelski.elblag.eu lub Departament Spraw Obywatelskich, tel. 55 239 30 95 lub 55 239 30 98,
 • ustalenie miejsca realizacji zadania: www.portalmapowy.umelblag.pl lub Departament Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji, Referat Geodezji i Katastru, pok. 116, tel. 55 237 47 52 lub  55 239 31 65.
   

Kiedy i gdzie można składać wnioski?
 

 • do 7 czerwca 2021 roku w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu ul. Łączności 1


Co dalej?
 

 • do 9 lipca 2021 roku zostanie opublikowana lista pozytywnie zaopiniowanych wniosków
 • od 12 do 16 lipca 2021 roku przyjmowanie odwołań od opublikowanej listy,
 • od 9 do 29 sierpnia 2021 roku głosowanie,
 • wrzesień 2021 roku ogłoszenie wyników.

 

Wszelkie informacje dotyczące kolejnych etapów realizacji Budżetu Obywatelskiego znajdą Państwo na stronie www.budzetobywatelski.elblag.eu.

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Kontrapas .
  Sobota, 05.06

  Niech sobie wsadzą w d....ten BO , po ostatniej kasacji 1500 głosów , rzekomo źle oddanych . jak zgłosili na policję to okazało się że winnego NIE MA , ale głosy na poszczególne wnioski zostały odjęte . Wygrali " właściwi " ?? Czyli została udzielona pomoc ?? Dozwolona , bo jednak miała miejsce ?

 2. 2
  +4
  ~ Jak zwykle
  Sobota, 05.06

  Jaki to B .O . Beda ,Boiska,parkingi,nic dla mieszkancow i MIASTA Elbląg . Ludzie pora budować to co buduje z B O inne MIASTA .

 3. 3
  +3
  ~ Czyj
  Sobota, 05.06

  Budżet obywatelski radnych. Zmienić nazwę.

 4. 4
  +2
  ~ widz
  Niedziela, 06.06

  cały budżet przeznaczyć na referendum w sprawie odwołania prezydenta ,rady miejskiej i obydwu komendantów.

 5. 5
  +2
  ~ BUBEL URZEDNICZY
  Niedziela, 06.06

  Żaden tam obywatelski. Wygrają projekty, tych , jak zawsze ,samych co u koryta.

 6. 6
  +1
  ~ Arc
  Niedziela, 06.06

  Skąd wy macie tą informacje, że wnioski składać można do 7 czerwca, jak nawet na stronie (którą podajecie jako informacyjną w tej sprawie) jest napisane, że wnioski mozna zgłaszać w biurze podawczym Urzędu Miejskiego do 6 czerwca! Oczywiscie jest to kretynizm, bo 6 czerwca to Niedziela, więc jak złożyć wniosek w Niedziele w ich biurze? Kto tu wprowadza więc w błąd? Wy redakcji, czy stronka budżetu obywatelskiego, na która sie sami powołujecie?! Ogólnie ten BO to jeden wielki szwindel dla radnych i ich POciotków!

 7. 7
  +1
  ~ Arc
  Niedziela, 06.06

  Dodam tylko, że wnioski o postojowe, czy jakieś umorzenia itp. w ZUS mozna tylko i wyłącznie składać przez internet na specjalnej ich platformie (niby bo covid). Do Urzędu Skarbowego nie wejdziesz i musisz się umawiać przez telefon, który z resztą nigdy nie odbiera. Podobnie w innych urzędach - ale jak chcesz złożyć wniosek do budżetu Obywatelskiego to tylko osobiście :) Przez neta nie można (nawet jak piszą do 6 czerwca w Niedzielę do Urzędu ;P ) Tam juz nie ma covida? ;P

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.81318593025208