Sobota, 4.12.2021, Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

W Komendzie MOSG testowano kandydatów do służby

21.05.2021, 08:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
W Komendzie MOSG testowano kandydatów do służby
Fot. A. Kubiak/MOSG

Po raz pierwszy na terenie Komendy Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku przeprowadzono drugi etap postępowania kwalifikacyjnego dla osób ubiegających się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej. Dzięki nowym regulacjom prawnym kandydaci mogą zdawać egzaminy w oddziale, w którym chcą pełnić służbę.

 

Do drugiego etapu postępowania kwalifikacyjnego 18 maja przystąpiło 9 osób (6 mężczyzn i 3 kobiety). Wszyscy musieli zmierzyć się z testem z wiedzy ogólnej, z języka obcego oraz sprawności fizycznej. Na zakończenie odbyła się rozmowa kwalifikacyjna. W sumie wynik pozytywny z drugiego etapu otrzymali wszyscy kandydaci. Teraz czeka ich badanie poligraficzne i komisja lekarska.

 

Przebieg drugiego etapu postępowania kwalifikacyjnego w MOSG nadzorowała powołana w tym celu komisja egzaminacyjna. W jej składzie poza funkcjonariuszami z Morskiego Oddziału Straży Granicznej znaleźli się również przedstawiciele Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej i obserwatorzy z Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie. 

 

Organizację drugiego etapu postępowania kwalifikacyjnego w siedzibie oddziału umożliwiło Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, które weszło w życie 23 lipca 2020 roku.

 

Dodajmy, że nabór do służby w MOSG Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej prowadzi w sposób ciągły. W tym roku planowanych jest do przyjęcia do służby 60 osób. Dla usprawnienia procesu rekrutacji w Morskim Oddziale Straży Granicznej powołano koordynatorów ds. naboru do służby. Kandydaci z województwa zachodniopomorskiego mogą kontaktować się pod numerem tel. 721-961-599, z pozostałych województw pod numerem 797-337-256. Informacje dotyczące rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

 

Fot. A. Kubiak/MOSG

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. A. Kubiak/MOSG


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ koliński nierób
  Piątek, 21.05

  pokazać mordy

 2. 2
  0
  ~ Truso
  Piątek, 21.05

  Elbląg do Pomorza.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.82997488975525