Poniedziałek, 28.11.2022, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Żołnierze ukończyli pętlę taktyczną. Będą służyć w 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej

21.03.2021, 14:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Żołnierze ukończyli pętlę taktyczną. Będą służyć w 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej

W ostatnich dniach szkolenia podstawowego, poprzedzających najbardziej uroczysty moment – złożenie przysięgi wojskowej – żołnierze, odbywający szkolenie podstawowe w 43 Batalionie Lekkiej Piechoty w Braniewie, ukończyli pętlę taktyczną.

 

Celem egzaminu zwieńczającego tzw. „szesnastkę" jest sprawdzenie poziomu wyszkolenia, sprawności bojowej oraz odporności psychofizycznej żołnierzy w warunkach poligonowych. Pętla taktyczna ma na celu sprawdzenie zachowania oraz działania żołnierza na polu walki poprzez sprawdzenie umiejętności realizacji wybranych zadań taktycznych.

 

Egzamin odbył się na terenie o zróżnicowanym ukształtowaniu z licznymi pagórkami i ciekami wodnymi tak, aby podgrywając incydenty taktyczne jak kontakt ogniowy, działanie w strefie skażonej, czy ewakuacja rannego z pola walki, wykorzystując środki pozoracji, odzwierciedlić działanie potencjalnego przeciwnika, zmuszając tym samym szkolonych do podejmowania decyzji w czasie rzeczywistym w stosunku do zaistniałej sytuacji.

 

Wczoraj każdy z żołnierzy szkolenia podstawowego wystawił na próbę swój charakter, sprawność fizyczną i psychiczną. Przemarsz w szyku ubezpieczonym zakończony kontaktem ogniowym z przeciwnikiem, strzelanie z karabinka szturmowego na celność i skupienie, pierwsza pomoc na polu walki, ładowanie magazynka na czas czy praca na radiostacji – to tylko wybrane zagadnienia, które ochotnicy musieli zaliczyć zarówno osobiście, jak i zespołowo. I nie zawiedli – każdy z egzaminowanych zdał ten test, udowadniając swoją wartość bojową dla wojska i Ojczyzny. Przed Terytorialsami kolejne trzy lata intensywnego szkolenia, podczas którego poszerzać będą swoje kompetencje i umiejętności. 

 

Żołnierze, którzy już jutro złożą uroczystą przysięgę wojskową, służyć będą w 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.

 

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Żołnierze ukończyli pętlę taktyczną. Będą służyć w 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej ( zdjęć 32 )
Dodano: 2021-03-21 | _INFO_ELBLAG_PL
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Jeżyk
  Poniedziałek, 22.03

  Na 5 i 28 zdjęciu to ja.

 2. 2
  +1
  ~ Giki
  Poniedziałek, 22.03

  Tak myslalam Jeżyk. Nikt nie moze byc paskudniejszy od ciebie. Nawet maska pgaz nie pomogla.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1143538951874