Niedziela, 14.04.2024, Imieniny: Julianna, Justyna, Walerian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląscy ósmoklasiści rozpoczęli egzaminy próbne. "Reżim sanitarny to teraz najmniejszy problem"

17.03.2021, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląscy ósmoklasiści rozpoczęli egzaminy próbne. "Reżim sanitarny to teraz najmniejszy problem"
Fot. Adrian Sajko

Dziś, 17 marca, rozpoczęły się próbne egzaminy ósmoklasisty. Na początek młodzież musiała zmierzyć się z językiem polskim, a na nim m.in. z analizą fragmentu z "Pana Tadeusza" i tekstu Józefa Tischnera. Dla uczniów, którzy od roku z przerwami uczą się zdalnie, był to ważny sprawdzian, a także możliwość spotkania się z rówieśnikami. Jutro czeka ich próba z matematyki.

 

Cieszę się, że próbne egzaminy są w szkołach, że nie musieliśmy pisać ich online, bo to zupełnie coś innego. Nie wiem jak mi poszło, wydaje mi się, że dobrze, ale to się okaże. Bardziej obawiam się jutrzejszej matematyki. Fajnie, że mogłem spotkać się z kolegami i koleżankami z klasy

 

- mówi Mateusz, ósmoklasistka z Elbląga. 

 

Trochę się obawiałam tego polskiego, ale nie było aż tak źle. Plus jest taki, że na właściwych egzaminach już nie będzie "Pana Tadeusza"

 

- dodaje Julia. 

 

Podczas próby z języka polskiego ósmoklasiści musieli między innymi: napisać wypracowanie na jeden z dwóch tematów, wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem i odpowiedzieć na zadania związane z fragmentu z "Pana Tadeusz" Adama Mickiewicza oraz tekstem "Człowiek" Józefa Tischnera. Z czym jeszcze zmierzyli się młodzi ludzie? Arkusze zadań z języka polskiego znajdziemy TUTAJ. Na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży o dziennie publikowane będą również arkusze z innych przedmiotów.

Próbne egzaminy przeprowadzane są w reżimie sanitarnym. Również pod tym względem mogą być sprawdzianem przed właściwymi egzaminami ósmoklasisty, które odbędą się w terminie od 25 do 27 maja.

 

Jeśli chodzi o reżim sanitarny to mamy wszystko przepracowane. To jest w tej chwili już najmniejszym problemem. Największym jest to, żeby dzieci były przygotowane merytorycznie i psychicznie do egzaminu. Ten rocznik ma trudniej. Nauczanie zdalne trwa już bardzo długo, a ono powoduje, że dzieci są rozbite. Ciężko zmobilizować je do pracy. Ten egzamin będzie dla nich dużym wyzwaniem. Liczę na to, że obniżenie wymagań i konkretne wskazówki, które otrzymaliśmy, trochę to ułatwią

 

- mówi Katarzyna Wyżlic, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 4 w Elblągu.
 

Egzaminy próbne organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną potrwają trzy dni. Rozpoczęły się dziś (17 marca) o godz. 9, testem z języka polskiego. Na jego napisanie młodzież miała 120 minut. Jutro (18 marca) czeka ich matematyka, a kolejnego dnia języki nowożytne. Udział w próbnych egzaminach jest dobrowolny i nie będą z niego wystawiane oceny. W Elblągu przeprowadzają go wszystkie placówki. 

 

Rodzice i tak samo uczniowie bardzo chcieli, aby ten próbny egzamin, jeśli będzie taka możliwość, odbył się właśnie stacjonarnie. Takie egzaminy dają najlepszy obraz tego, co dzieci potrafią. W przypadku sprawdzianów online zawsze może pojawić się pokusa niesamodzielnej pracy. Tutaj dzieci muszą się sprężyć i napisać to, co potrafią. To premiera najważniejszego dla nich wydarzenia w podstawówce, największy sprawdzian wiadomości, umiejętności ósmoklasistów. Choć teraz pewnie równie ważna jest dla nich możliwość spotkania z rówieśnikami

 

- dodaje dyrektorka "czwórki".
 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Ona
  Środa, 17.03

  Powodzenia w tym trudnym czasie

 2. 2
  0
  ~ ATYNA R
  Czwartek, 18.03

  Po jakiego grzyba te egzaminy mało stresu w tym czasie .Kto gamoń to i tak będzie .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4225981235504