Środa, 3.03.2021, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Chcesz wjechać do lasu? Szukaj drogowskazu, który Ci na to pozwoli!

23.01.2021, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Chcesz wjechać do lasu? Szukaj drogowskazu, który Ci na to pozwoli!

Na początku tego roku, przy wjazdach na drogi leśne Nadleśnictwa Elbląg, zostały postawione nowe tablice informacyjne. Ich celem jest uregulowanie ruchu publicznego na drogach leśnych. Przypominamy, że Zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy o lasach, ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach. Dla tego nadleśnictwo porządkując sytuację, postawiło tablice informujące kierowców, z których dróg mogą korzystać. Dodatkowo na niektórych najintensywniej użytkowanych drogach, gdzie obowiązuje zakaz wjazdu, postawione zostały tablice z takim zakazem.


Dzięki nowym tablicom każdy, kto będzie chciał skorzystać z drogi leśnej, bez problemu oceni czy może na nią wjechać. Większość wewnętrznych dróg leśnych z różnych powodów między innymi dlatego, że nie spełniają wymagań stawianych drogom publicznym (kwestie bezpieczeństwa ruchu drogowego), objęte są zakazem wjazdu.


Należy zapamiętać, że kiedy zamierzamy wjechać do lasu zgodnie z przepisami, musimy kierować się zasadą, że możemy to zrobić tylko wtedy, gdy jest ona oznaczona drogowskazem to umożliwiającym. W innych przypadkach wjazd jest zakazany.


Przy tej okazji prosimy wszystkich korzystających z lasu, o niezastawianie wjazdów na drogi leśne, które służą nie tylko do poruszania się pojazdów zwianych z pracami wykonywanymi w lesie, ale służą także służbom ratunkowym takim jak: straż pożarna, pogotowie ratunkowe, straż graniczna, a nawet morska służba poszukiwania i ratownictwa.


Zapraszamy do korzystania z ponad 20 miejsc postoju pojazdów w Nadleśnictwie Elbląg, przy których często znajdują się oprócz wiat i ławeczek także szlaki turystyczne, wieże widokowe, pomniki przyrody, ścieżki edukacyjne i inne atrakcje turystyczne. Można je znaleźć na mapach w aplikacjach mobilnych: „mBDL”, w której dostępne są mapy Lasów Państwowych w całej Polsce oraz w aplikacji „Kraina Buka” – stworzonej dzięki współpracy Nadleśnictwa Elbląg i Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej, w której znaleźć można atrakcje turystyczne w okolicy Elbląga i Wysoczyzny Elbląskiej.

 

 

Nadleśnictwo Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Bubel prawny
  Niedziela, 24.01

  Te znaki nie występują w wykazie znaków drogowych zatwierdzonych w Prawie o Ruchu Drogowym, więc nie obowiązuje, nie można wyciągać konsekwencji mandatowych za ich nieprzestrzeganie.

 2. 2
  0
  ~ ...
  Poniedziałek, 25.01

  Czy ktoś z Nadleśnictwa Elbląg był ostatnio w pobliżu parkingu leśnego w Krasnym Lesie ? Tablica informacyjna z mapką umiejscowiona od strony szosy , w stanie bardziej niż opłakanym .

 3. 3
  0
  ~ Przeczytać i zrozumieć :)
  Poniedziałek, 25.01

  Wystarczy dokładnie przeczytać to co jest tam napisane! Nikt tam nie użył słowa znak tylko tablica i z tego co napisali to sam zakaz wynika z ustawy więc zakaz jest legalny, a tablica to jest dla Ciebie żebyś nie mówił: "nie wiedziałem" - Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem :)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1545741558075