Poniedziałek, 27.09.2021, Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Zatrzymano żołnierzy. "Cała sprawa ma charakter rozwojowy"

21.12.2020, 15:45:22 Rozmiar tekstu: A A A
Zatrzymano żołnierzy. "Cała sprawa ma charakter rozwojowy"
fot. OŻW Elbląg

Żołnierze elbląskiego oddziału Żandarmerii Wojskowej zatrzymali dwóch żołnierzy i czterech pracowników z jednostek wojskowych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego.

Zatrzymania dotyczyły przyjmowania korzyści majątkowych od przedsiębiorców zajmujących się zaopatrzeniem jednostek wojskowych w różnego rodzaju asortyment na terenie Warmii i Mazur, między innymi w zamian za  umożliwienie wygrania przetargu.

W wyniku prowadzonej przez zatrzymanych nielegalnej działalności od 2013 roku Skarb Państwa mógł ponieść wielomilionowe straty. Podejrzani przyjęli korzyści sięgające setek tysięcy złotych. Podczas prowadzonych działań żandarmi zabezpieczyli między innymi 160 tysięcy złotych, pochodzących z przestępczej działalności. Wszyscy usłyszeli zarzuty prokuratorskie, natomiast wobec dwóch zatrzymanych żołnierzy Wojskowy Sąd Garnizonowy zastosował tymczasowe aresztowanie. Cała sprawa ma charakter rozwojowy.

Działania prowadzone były przy wsparciu Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Bemowie Piskim, a nad wszystkim czuwały wydziały wojskowych prokuratur okręgowych w Warszawie i Gdańsku.

W związku z toczącym się postępowaniem Żandarmeria Wojskowa informuje, że osoby, które dały uwikłać się w proceder i wręczyły korzyść majątkową, mają możliwość skorzystania z tzw. klauzuli niekaralności wynikającej z art. 229 § Kodeksu Karnego.

 

 

OŻW Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ TakaJa
  Poniedziałek, 21.12

  Odstrzelić.

 2. 2
  +5
  ~ mieliscie nie krasc
  Poniedziałek, 21.12

  Wysłac ich na szkolenia na Bali tak jak to zrobiły służby ABW niech sie chłopaki podszkolą.Bali,Nowa Zelandia ,Australia a za wszystko płacimy my wszyscy. Tak sie wiedzie w panstwie pis.

 3. 3
  0
  ~ marian
  Środa, 23.12

  Jak się wiedzie w państwie PIS ,WIEDZIE SIĘ B, DOBRZE WYŁAPUJĄ CWANIAKÓW , TYLKO SĄDY SĄ KORUPCYJNE I JEST JAK JEST ,jesteś z opozycji to niebój się my wszystko załatwimy. Nejman

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.