Niedziela, 25.09.2022, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Zielone światło dla organizacji półzimowisk. "Będziemy do tego zachęcać elbląskie szkoły"

07.12.2020, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zielone światło dla organizacji półzimowisk. "Będziemy do tego zachęcać elbląskie szkoły"
Fot. Ryszard Biel/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Jest zielone światło dla szkół, które chcą zorganizować półzimowiska. Ministerstwo Edukacji Narodowej, daje taką możliwość, ale podkreśla, że ferie w szkole muszą się odbywać w ścisłym reżimie sanitarnym, w grupach maksymalnie do 12 uczniów. My pytamy, czy najmłodsi elblążanie będą mogli skorzystać z takiego wypoczynku? 
 

Ze względu na pandemię ferie w tym roku szkolnym odbędą się w całym kraju w jednym terminie, od 4 do 17 stycznia. Dla dzieci zmęczonych zdalnym nauczaniem i siedzeniem w domu nie będzie to raczej tradycyjny okres odpoczynku. Hotele nadal pozostaną zamknięte, więc uczniowie nie wyjadą na zimowiska czy obozy. Nic więc dziwnego, że rodzice szczególnie młodszych dzieci, podkreślali, że będą mieli problem z zapewnieniem w tym czasie opieki swoim pociechom. Teraz głos w tej sprawie zabrał MEN. 

W czasie tegorocznych ferii zimowych, w szkołach i placówkach oświatowych będzie można organizować wypoczynek w formie półkolonii dla uczniów klas I-IV szkoły podstawowej. To odpowiedź na prośby rodziców i organizatorów półkolonii

- informuje Departament Informacji i Promocji MEN. 
 

Czy elbląskie szkoły skorzystają z możliwości, którą daje decyzja resortu edukacji?

Zrobimy wszystko, aby te półzimowiska się odbyły. Dla dzieci, które siedzą teraz w domach, będzie to pewne urozmaicenie, a dla rodziców pomoc. W najbliższym czasie do dyrektorów elbląskich szkół trafi pismo z prośbą, aby wypowiedzieli się czy chcą zorganizować taki wypoczynek. Będziemy do tego zachęcać. Wiem, że latem tylko dwie szkoły organizowały półkolonie, liczymy na to, że tym razem chętnych będzie więcej

- mówi Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu. 

 

Półzimowiska będą musiały być organizowane w ścisłym reżimie stanitarnym. Zajęcia w trakcie zimowego wypoczynku będą mogły być prowadzone w świetlicach szkolnych oraz innych przystosowanych do tego celu pomieszczeniach, w grupach maksymalnie do 12 uczniów. Zajęcia będą mogły zorganizować zarówno szkoły i placówki oświatowe, organy prowadzące, jak i organizacje, które na co dzień współpracowały z placówkami w tym zakresie i mają odpowiednie doświadczenie, np. organizacje pozarządowe.

 

- W czasie ferii rekomendujemy, aby uczniowie pozostali blisko swoich rodzinnych miejscowości. Chodzi o to, aby nie powodować zwiększonej mobilności i tym samym zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zdrowie i bezpieczeństwo uczniów oraz ich rodzin jest obecnie najważniejsze - dodaje Departament Informacji i Promocji MEN. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ jaaa
  Poniedziałek, 07.12

  Pani Gosiu nie stać Was na zatrudnienie chętnych do pracy.

 2. 2
  +1
  ~ i Jaaaaa
  Wtorek, 08.12

  A może Jaś i Małgosia zachęcą się do pracy? Ponoć bardzo pracowici są, no i długo odpoczywali, to może powrócą do rzeczywistości.

 3. 3
  +2
  ~ Misiek
  Wtorek, 08.12

  Ani na basen, ani do kina. Jak mają siedzieć w szkole i oglądać filmy i rysować, to niech zostaną w domu.

 4. 4
  0
  ~ Kolo
  Środa, 09.12

  Dokładnie, Misiek ma rację

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.91679191589355