Niedziela, 27.11.2022, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Niedziela 6 grudnia będzie niedzielą handlową "W obecnej sytuacji to dobre posunięcie"

25.11.2020, 21:30:31 Rozmiar tekstu: A A A
Niedziela 6 grudnia będzie niedzielą handlową "W obecnej sytuacji to dobre posunięcie"
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Jak wynika z projektu nowelizacji specustawy COVID-owej przygotowanej przez Rząd w tym roku 6 grudnia będzie niedzielą handlową. Jak pomysł ten oceniają elbląscy radni?


Projekt zakłada wyjątek od ograniczenia handlu w niedzielę. - W grudniu 2020 r. są przewidziane dwie niedziele handlowe, przypadające w dniu 13 i 20 grudnia 2020 r. Okres przedświąteczny, zwłaszcza przed Świętami Bożego Narodzenia, jest okresem, w którym liczba klientów dokonujących zakupów jest znaczna - czytamy w projekcie.


Dlaczego Rząd zaproponował, aby 6 grudnia sklepy były otwarte? Jak wyjaśniono w uzasadnieniu projektu "aby rozłożyć ten proces w czasie, a tym samym zmniejszyć liczbę klientów robiących zakupy w tym samym czasie, zasadne jest wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej w dniu 6 grudnia 2020 r."

 

Z jednej strony umożliwi to zachowanie ograniczeń sanitarnych w związku z trwającą epidemią, a z drugiej strony będzie miało pozytywny wpływ na przedsiębiorców, przyczyniając się do poprawy ich sytuacji finansowej

- zaznaczono w uzasadnieniu.
 

O zdanie zapytaliśmy elbląskich radnych.

W obecnej sytuacji trwającej pandemii jest to dobre posunięcie. Czas przed Świętami Bożego Narodzenia jest okresem, w którym znaczna liczba klientów dokonuje zakupów. Dlatego też dobrze jest rozłożyć ten proces, aby mniej osób robiło zakupy w tym samym czasie

- zaznaczył radny Koalicji Obywatelskiej Robert Turlej.


- Trudno mi się jednoznacznie wypowiedzieć. Nawet epidemiolodzy w swoich opiniach są podzieleni. Jedni przekonują, że utrzymanie obecnego reżimu przynosi efekty i powinno być utrzymane. Z drugiej strony pojawiają się głosy, że na ten okres powinny być przywrócone niedziele handlowe, co pozwoli na uniknięcie kumulacji klientów i poprawi sytuację podmiotów gospodarczych. Sam jednak nie skorzystam z niedzielnego handlu, ponieważ najlepszym sposobem w sytuacji tak wysokiej liczby zachorowań są mimo wszystko zakupy internetowe. Tak jest poprostu bezpieczniej - mówił radny KWW Witolda Wróblewskiego Marek Osik.
 

- Każda decyzja pobudzająca gospodarkę jest przeze mnie dobrze oceniana. Tym bardziej w tak trudnych czasach, gdzie wiele firm przez pandemie koronawirusa boryka się z problemami - stwierdził radny Prawa i Sprawiedliwości Rafał Traks.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --4
  ~ Pracownica z jednych marketow w elblagu
  Czwartek, 26.11

  To beznadziejny pomysł przecież my też mamy rodziny chcemy spędzić z nimi czas jedyny dzień kiedy mogę byc z mężem i dzieckiem w domu w tygodniu to jest tak ze mijam sie z mężem a z dzieckiem to prawie się nie widuję bo jak mam na rano to dziecko spi a jak wracam to dopiero kiedy odbiorę od babci niech sobie sam pan Morawiecki pracuję

 2. 2
  +2
  ~ Bolo
  Czwartek, 26.11

  Dobra dobra, już pewnie nie raz byłaś na kwarantannie gratis. Do roboty.

 3. 3
  0
  ~ Do bolo
  Czwartek, 26.11

  Pałuj się.

 4. 4
  --3
  ~ Kola
  Czwartek, 26.11

  Super wirusek zbierze żniwo

 5. 5
  +2
  ~ J123
  Czwartek, 26.11

  Nie pracuje w handlu,ale uważam, że nie powinny być sklep otwarte w niedzielę bez przesady, można zakupy zrobić w inne dni.Nawet jak był jeszcze handel w niedzielę, nie korzystałem, bo niedziela jest dla mnie i rodziny,i popieram Panią,ma prawo też do niedzielę z rodziną, jak inni ..a na dodatek teraz w dobie pandemii, są bardziej narażone na wirusa, niż inni.ile ludzi przewinień się w ciągu dnia w takiej biedronce, z maską na brodzie,nos na wierzchu !!!

 6. 6
  --1
  ~ Ania
  Czwartek, 26.11

  Jakoś teraz sklepy-Galerie są zamknięte i ludzie żyją...zakup odzieży czy butów nie jest zakupem pierwszej potrzeby, a Ci co pracują w tygodniu mają wolne popoludnia,albo do południa nawet jak pracują na zmiany i mogą zrobić zakupy,albo nawet jak pracują cały tydzień to mają jeszcze wolną sobotę żeby zrobić zakupy,bo pracując cały tydzień napewno mają wolny cały weekend

 7. 7
  +5
  ~ Marek
  Czwartek, 26.11

  Nasz kochany rząd tak rozleniwił naród, że przykład Pani z dołu pokazuje to dobitnie. Ludziom się nic nie chce, najlepiej siedzieć w domu z d..pą i dostawać kase za nic. Nauczyciele w domu, zaraz kolejny miesiąc laby ich czeka. Sklepy pozamykane a w jedną niedziele jak trzeba przyjść to już płacz i lament. Nieroby do roboty!

 8. 8
  +1
  ~ Jamaleg
  Czwartek, 26.11

  Sklepy powinny być otwarte co niedzielę. Może Ci handlarze przypomną sobie kiedy latem jechali w niedzielę poleżeć na plaży a obok inni budowali drogę to jeden z przykładów. I pamiętaj że za pracę w niedzielę masz dzień wolny w tygodniu a poza tym w sklepie pracujesz na zmiany chyba że pracujesz np w obuwniczym to sklep otwierasz o 10 a zamykasz o 18 więc nie skiełcz

 9. 9
  0
  ~ Gal anonim
  Wtorek, 01.12

  G**no wiecie w takim razie o pracy w handlu :) Ja pracuję w jednym z mega wielkich marketów i niestety, ale mój grafik przedstawia się tak, że przez cały grudzień pracuję na 2 zmiane dzień w dzień:) Wielcy znawcy

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4236719608307