Wtorek, 2.03.2021, Imieniny: Halszka, Helena, Radoslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Masz czworonoga, a jesteś objęty kwarantanną? Akcja "Pies w koronie" działa również w Elblągu

17.11.2020, 08:00:36 Rozmiar tekstu: A A A
Masz czworonoga, a jesteś objęty kwarantanną? Akcja "Pies w koronie" działa również w Elblągu
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (fot. pixabay.com/pl)

Miłośnicy czworonogów pomagają osobom objętym kwarantanną chodząc na spacery z ich psami. Ogólnopolska akcja "Pies w koronie" dotarła również do Elbląga. - Początkowo próbowałem szukać pomocy wśród znajomych, ale gdy dałem ogłoszenie na profilu grupy "Pies w koronie", problem bardzo szybko się rozwiązał - mówi pan Wojciech, elblążanin, właściciel suczki Basta. 

Kwarantanna to dla właścicieli psów spory problem. Codzienne spacery z czworonogiem są wykluczone, a ten przecież wyjść musi. Sytuacja robi się naprawdę trudna, gdy psiakiem nie może zająć się nikt z rodziny czy znajomych. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą wolontariusze skupieni w grupie wsparcia "Pies w Koronie" na Facebooku. To ogólnopolska akcja, która jak się okazuje, swoim zasięgiem obejmuje również Elbląg. Przekonał się o tym pan Wojciech, który post w grupie zamieścił w niedzielę.

Bardzo szybko znalazłem grupę wolontariuszy, którzy wychodzą z Bastą. Pies jest zadowolony, a mnie udało się rozwiązać problem. To bardzo przydatna inicjatywa, dla właścicieli psów, którzy tak jak ja zostali objęci kwarantanną. Polecam. Ze względów bezpieczeństwa nie mam kontaktu z wolontariuszami. Pieska zostawiam na klatce, skąd wolontariusz odbiera go i gdzie przyprowadza po spacerze. Oczywiście dezynfekuję smycz. Bardzo sprawnie to funkcjonuje

- mówi pan Wojtek.

"Pies w koronie" to ogólnopolska akcja, która działa praktycznie od początku pandemii. Funkcjonuje dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, którzy decydują się wyprowadzać psiaki. Przyłączyć do nich można się wpisując w poście np. #pomogę #elbląg (lub inne miasto). Aby zostać wolontariuszem trzeba mieć ukończone 16 lat.

Osoby, które chcą skorzystać z pomocy wolontariuszy, muszą dołączyć do grupy i w poście umieść #potrzebuję #elbląg. Więcej informacji o tym, co dokładnie powinno zawierać takie ogłoszenie, znajdziemy tutaj.

Twórcy grupy nie zapominają o zasadach bezpieczeństwa, tak ważnych w czasie pandemii COVID-19. Zalecają, aby przy przekazywaniu psa nie dochodziło do kontaktu pomiędzy osobą poddaną kwarantannie lub samoizolacji oraz osobą, która wyprowadza psa. Najlepiej wystawić za drzwi psa z już założoną obrożą i przypiętą do niej smyczą. Osoba wyprowadzająca psa nie powinna dotykać smyczy, obroży i samego psa bezpośrednio. Najlepiej założyć rękawiczki jednorazowe, podpowiadają.

Dobrym pomysłem jest zawiązanie na smyczy żółtej wstążki - to znak dla innych osób spacerujących z psami, aby nie podchodzili - nie chodzi o ryzyko zarażenia, tylko o informację, że pies nie jest nasz i może nie czuć się komfortowo w kontakcie z psami, bez obecności swojego właściciela

- czytamy na profilu grupy "Pies w koronie".
 


Basta (Fot. nadesłane)

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ fasola
  Wtorek, 17.11

  Dlaczego wolontariusze? Rząd właśnie wydał 6 mln z funduszu walki z Covidem na maszty do flag. Jeśli ma tyle kasy na zbyciu to mógłby rzucić tym wyprowadzającym parę złotych.

 2. 2
  +3
  ~ aleksandra
  Wtorek, 17.11

  A mój nie wyjdzie nawet z moja mamą co mam zrobic?/ Są rózne psy

 3. 3
  +2
  ~ m
  Wtorek, 17.11

  @ aleksandra - przyzwyczajaj psa do innych ludzi póki nie jestes w kwarantannie, bo jak Ci sie trafi to będzie dopiero kłopot.

 4. 4
  --1
  ~ aleksandra
  Wtorek, 17.11

  a kto powedział że jesli bęe zle sie czuc ,to że zrobie sobie test??? Posiedze w domu 10 dni na urlopie i juz.Wielu tak robi i nikomu nic nie musze

 5. 5
  0
  ~ Janina
  Wtorek, 24.11

  Basta to wspaniała suczka. Sprawiła mi i mojej rodzinie wiele radości. W związku z tym że mieszkam na Bielanach to miałam blisko do niej. Zawsze rano starałam się z nią wychodzić. W tę akcję wkręciła mnie córka OLA która wychodziła z nią w południe i w ramach spaceru przychodziła z Bastą do mnie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.116749048233