Piątek, 20.05.2022, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

W Elblągu powstaje samochodowy punkt poboru wymazu "drive-thru"

02.11.2020, 15:50:53 Rozmiar tekstu: A A A
W Elblągu powstaje samochodowy punkt poboru wymazu "drive-thru"
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (fot. pixabay.com)

W związku z coraz większą liczbą zakażeń na koronawirusa w Elblągu powstają kolejne punkty pobierania wymazów. Od jutra badanie można będzie wykonywać już w trzech lokalizacjach na terenie miasta, w tym w mobilnym punkcie typu "drive-thru". Pacjenci będą mieli więc możliwość wyboru punktu, w którym pobrany im zostanie wymaz.


Osoby, które zostały skierowane na wymaz nie będą musiały już czekać w długich kolejkach do wymazu. Oprócz punktu w Szpitalu Miejskim przy ul. Żeromskiego od dziś uruchomiony został również drugi, stacjonarny punkt pobrań wymazów, obsługiwany przez Laboratorium Medyczne Alab. Mieści się on przy ul. 3 Maja 12-14 lok. 17. Punkt jest czynny siedem dni w tygodniu w godz. 8.00-10.30. Telefon do punktu – 695 199 695.

Od jutra natomiast rozpocznie działalność punkt pobrań typu "drive-thru, obsługiwany przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie, w którym zmotoryzowani pacjenci wykonają testy bezpośrednio z samochodu.


"Drive-thru” usytuowany będzie na parkingu głównym przy hali widowiskowo – sportowej MOSiR przy Al. Grunwaldzkiej. Wymazy pobierane w nim będą od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 14.00.  W razie potrzeby nie wyklucza się rozszerzenia działalności punktu i poboru w nim wymazów również w weekendy.

 

 


 Urząd Miejski w Elblągu               

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ EB
  Poniedziałek, 02.11

  Trzy punkty blisko siebie! A Zawada i Nad Jarem???

 2. 2
  +4
  ~ Sarna
  Poniedziałek, 02.11

  Na ile te wyniki będą wiarygodne. Ja nie wierzę, że to będzie uczciwe. Trzeba podnieść statystykę zachorowań?

 3. 3
  --2
  ~ Limo
  Poniedziałek, 02.11

  Te Sarna, a po czym wnosisz że nie będą to wyniki miarodajne. Pewnie odezwał się w Tobie duch antycovidowca. Pozdrawiam.

 4. 4
  +1
  ~ jaga
  Poniedziałek, 02.11

  Kto wymyślił, by pobierać wymazy od osób zakażonych ( lub prawdopodobnie zakażonych) w miejscu, które znajduje się w bloku mieszkalnym, na osiedlu w centrum miasta? Wokół pełno dzieci, sklepy, a tu będzie stała kolejka do wymazu? Czy nikt w tym kraju już nie potrafi logicznie myśleć? Nie lepiej było zrobić kolejny punkt drive-thru np na Zawadzie lub w tamtych rejonach, a przede wszystkim w miejscach mniej zaludnionych? Przecież najważniejsze, to minimalizować możliwości zakażeń.

 5. 5
  +3
  ~ elblążanin
  Wtorek, 03.11

  do limo...wyniki z pewnością nie są wiarygodne.ja wnoszę to stąd ,że naukowiec który jest ich autorem sam przyznał,że nie udało mu się wyizolować wirusa,a swoje badania oparł w dużej mierze na doniesieniach medialnych.w usa są już pozwy przeciwko niemu,bo ludzie zdrowi zostali uznani za chorych i ponieśli w związku z tym poważne straty.testy pcr wykazują zarówno grypę,amginę jak i zwykłe przeziębienie.

 6. 6
  +4
  ~ ściema
  Wtorek, 03.11

  a ja jeszcze dodam od siebie ,że wirus mutuje.obecnie znanych jest 6 szczepów,więc jak to możliwe,że ten sam test wykrywa wszystkie?to samo dotyczy szczepionki ,którą nam się narzuca.wirus będzie mutował w trakcie produkcji .czy ta sama szczepionka zabezpieczy nas przed nieznaną jeszcze mutacją?nie będę przytaczał innych argumentów,bo zaraz się zacznie,,teorie spiskowe,science fiction itp".poszukajcie informacji,zacznijcie kojarzyć fakty,wyłączcie strach ,włączcie myślenie.

 7. 7
  0
  ~ ja pierdziu
  Piątek, 06.11

  ~ elblążanin - widać, że kompletnie nie wiesz o czym mówisz. Proszę, poniżej masz link do materiału na temat testów rt-pcr, doedukuj się bo bzdury wygadujesz. https://www.youtube.com/watch?v=w-a32bovmPg

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0368139743805