Sobota, 5.12.2020, Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Żołnierska pamięć nigdy nie umiera

28.10.2020, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Żołnierska pamięć nigdy nie umiera

Żołnierze 16 Pułku Logistycznego wspominają swoich kolegów, którzy polegli na misji w Iraku. W związku sytuacją epidemiczną wyjątkowo wcześniej odwiedzamy groby naszych żołnierzy.
 

Kpr. Andrzej Zielke miał 26 lat, był elektromechanikiem. Zginął w czerwcu 2004 r. wskutek ran odniesionych w ostrzale moździerzowym w okolicach Al-Suwariji, niedaleko Bagdadu.. Dwa miesiące później żołnierze 16 batalionu remontowego 
ze smutkiem przyjęli wiadomość o śmierci kaprala Krystiana Andrzejczaka. 24 – letni sanitariusz zginął od wybuchu bomby – pułapki zainstalowanej w cywilnym aucie, obok którego przejeżdżał polski konwój.
 

„Tak naprawdę ludzie nie odchodzą na zawsze. Dwa światy - żywych i umarłych - przenikają się i oddziałują na siebie. Nie ma umarłych, tylko ci, co odeszli...” 
/ks. Jan Twardowski/
 

Na terenie kompleksu koszarowego przy ul. Łęczyckiej rosną dęby poświęcone poległym żołnierzom, a obok znajdują się tablice pamiątkowe.

– Każdego dnia mijając je, wspominamy naszych kolegów – mówi Dowódca 16 Pułku Logistycznego płk Piotr Pankowski. – W dniach uroczystych, rocznicowych wystawiamy warty honorowe, składamy kwiaty, zapalamy znicze. Odwiedzamy również groby kpr. Andrzeja Zielke i kpr. Krystiana Andrzejczaka, bo żołnierska pamięć nigdy nie umiera. Dziś również oddajemy im honor, bo zginęli wypełniając słowa przysięgi wojskowej: „Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić”. Myślami jesteśmy z rodzinami naszych kolegów, które zawsze mogą liczyć na nasze wsparcie – podkreśla płk Piotr Pankowski.


 

Tekst, zdjęcia : Oficer prasowy 16plog. por. Rafał Buczyński 
 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ betti
  Środa, 28.10

  I pamietamy jeszcze zm.Tomasza Murkowskiego - z misji w Iraku.Cześć Ich Pamięci.

 2. 2
  +2
  ~ Fan NATO
  Czwartek, 29.10

  Jeśli daje się broń do ręki to zawsze ale zawsze bedą jej ofiary. Szkoda każdego życia, które w imię chorych politycznych celów, składa się na ołtarzu tzw „misji”. „Misja” z bronią to wojna i nic więcej. Mówienie, że pokojowa misja musi mieć czołgi, karabiny, to po prostu hipokryzja. Polscy żołnierze nie są Legią Cudzoziemską, a wojskiem powołanym do obrony tego kraju i jego granic. Polityczne wciągnięcie Wojska Polskiego w globalne interesy amerykańskich koncernów naftowych, zbrojeniowych i zaprowadzanie „demokracji” bagnetami-(odpowiedniej) w Iraku, Afganistanie, Sudanie, Granadzie i wielu wielu innych miejscach to po prostu agresja. Afganistan nigdy nie został zdobyty - począwszy od Aleksandra Macedońskiego, po Związek Sowiecki i jankeskie partactwo zwane armią USA. Amen

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6117689609528