Sobota, 8.05.2021, Imieniny: Stanislaw, Eryk, Liza
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Ostra jazda" dziś w Elblągu. Protest samochodowy przeciw rządom PiS na ulicach miasta

19.10.2020, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Ostra jazda" dziś w Elblągu. Protest samochodowy przeciw rządom PiS na ulicach miasta

"Ostra jazda" w Elblągu. Dziś (19 października) w kilku miastach Polski odbędą się protesty samochodowe przeciw polityce PiS, m.in. w obronie wolnych sądów i przeciw planom zaostrzenia prawa aborcyjnego. Kobiety z Elbląskiego Strajku Kobiet będą manifestowały również w naszym mieście. Początek akcji o godz. 17 na placu dworcowym.

Jest pandemia. Wirus szaleje. Jest też PiS i ma nielegalny TK i nielegalną Izbę Dyscyplinarną SN. Więc bierze się za aborcję (22/10), Rzecznika naszych praw (20/10), wolnych Sędziów (12/10 i 22/10). PiS szaleje. Dlatego ze względu na pandemię nie robimy protestu ulicznego, bo w odróżnieniu od covidiotów typu Czarnek i kłamców typu Morawiecki jesteśmy odpowiedzialne. Ale ze względu na PiS i jego pomysły robimy ostrą jazdę - protest samochodowy. Grzejcie silniki

- do udziału w akcji zachęca Elbląski Strajk Kobiet, organizator protestu w Elblągu.

"Ostra Jazda" w Elblągu rozpocznie się o godzinie 17. Uczestniczki protestu samochodowego wyruszą z placu dworcowego i zrobią trasę ulicami: Al. Grunwaldzką, al. Tysiąclecia, Hetmańską, 12 Lutego, Teatralną, na rondzie Zamech z powrotem zawracając w kierunku dworca. Podobne akcje odbędą się m.in. w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu.

Właśnie teraz, kiedy ludzie umierają w domach i w karetkach stojących w kolejce na SOR, PiS pokazuje, po co mu były wolne sądy. Po co było mu przejęcie Trybunału Konstytucyjnego. Dlaczego obsesyjnie atakuje Sąd Najwyższy. To właśnie tym, którzy nie wiedzieli, dlaczego trzeba walczyć o praworządność, PiS odpowiada, właśnie teraz – po to. Żeby zniszczyć ludzi. Żeby odebrać nam prawa. Dlatego 19 października wyjeżdżamy na ulice polskich miast, w proteście samochodowym, w akcji #OstraJazda

- przekonuje Marta Lempart, liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Dzisiejszy protest ma być jedną z kilku akcji, które odbędą się w tym tygodniu, jak przekonują kobiety ze Strajku Kobiet "czarnego tygodnia dla praw kobiet i praworządności w Polsce".

Więcej na temat akcji znajdziemy na tutaj.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 5

%60.0 %40.0


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ RodemzElbląga
  Poniedziałek, 19.10

  Przy okazji takich akcji widzę, że koronawirus ma znacznie poważniejsze skutki uboczne, niż niewydolność oddechowa...

 2. 2
  --5
  ~ Mały
  Poniedziałek, 19.10

  Super. W końcu trzeba zrobić porządek z tym zakłamanym rządem

 3. 3
  0
  ~ ho2
  Poniedziałek, 19.10

  te baby to do końca poj... do garów i szczota w ręke - " kobiety pracujące" hehe

 4. 4
  +11
  ~ Jojo
  Poniedziałek, 19.10

  Tych debili dużo na co dzień, jeszcze jakieś akcje robicie?

 5. 5
  +11
  ~ NIE DLA P O i PSL i SLD
  Poniedziałek, 19.10

  Nadal nie moga pogodzić się P O cy z przegranym wyborami to szumią, mieszają. Wolne sądy to będą jak zaczną karać bandytów i złodziei. Tv pokazuje jak są uealnianinod kar. Nawet za brak maski nie ma bata. Zagrażają innych i to te wolne sądy tak decydują. Idźcie w h.

 6. 6
  +15
  ~ Dno
  Poniedziałek, 19.10

  P O W Elblągu zaczyna nowy tydzien od bzdur. Ludzie nie dajcie się nabrać na ich melodie.

 7. 7
  --7
  ~ CHCECIE
  Poniedziałek, 19.10

  Już w wyborach pokazaliscie że połowa wyborców chce lgbt. Tzn co krok to pe,,al lub Les,, ba. Cwoki.

 8. 8
  +8
  ~ Do_pomorskiego
  Poniedziałek, 19.10

  Jeszcze niech zaprotestują przeciwko przekopowi Mierzei Wiślanej, jak przystało na "prawdziwych" Elblążan, a poziom groteski sięgnie zenitu :) Wszak to pro-elbląski projekt, ale przecież realizowany przez zły niedobry PiS, który demoluje kraj, więc trzeba włożyć kij w szprychy inwestycji :) A jeżeli na serio ma być protest przeciw PiS to PRZEDE WSZYSTKIM należy zacząć oprotestowywać dzikie rozdawnictwo dla darmozjadów, w postaci programów 500+ itp., bo to głównie pogrąża państwo. No, ale nikt przecież nie będzie protestował przeciw kasiorce płynącej do kieszeni? I tak właśnie PiS tresuje ludzi.

 9. 9
  +4
  ~ Antylewak
  Poniedziałek, 19.10

  Komu jest bliska lewacka ideologia niech odpala auto i rusza w trasę.

 10. 10
  +7
  ~ Do_pomorskiego
  Poniedziałek, 19.10

  I w ogóle, co to za "protest samochodziarzy", że nie protestują przeciw notorycznym podwyżkom cen paliwa przez różne ukryte podatki? To kolejna rzecz, o którą można upomnieć PiS, kontynuujący politykę PO wysysania kierowców ile można. Sądy w Polsce były upolitycznione już za PeŁo - dlatego tak zgodnie przyklepały nam odebranie części naszej kasy z OFE. A ci się teraz obudzili, że w Polsce nie ma "wolnych sądów" :) No chyba, ze zależy akurat, od której partii są wolne :)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0823471546173