Niedziela, 25.10.2020, Imieniny: Ingi, Darii, Sambora
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląskie Zielone Pytanie. Weź udział w konkursie

17.10.2020, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląskie Zielone Pytanie. Weź udział w konkursie

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w konkursie Elbląskie Zielone Pytanie! Nasze pytania mają edukować i inspirować do małych działań, zmiany nawyków na bardziej proekologiczne, dawać proste recepty, świeże pomysły, inspirować do myślenia – a wszystko to w odniesieniu do ważnych ekologicznych dni w roku.
 

Dzień Kundelka obchodzony jest co roku 25 października. Święto to obchodzone w Polsce zapoczątkowało nieistniejące już Stowarzyszenie Przyjaciół Kundelka. Dążeniem tego dnia jest, abyśmy pamiętali o pieskach, często niedobrze traktowanych i niechcianych, które okazują się wiernymi kompanami człowieka.
 

25 października wybrano na Dzień Kundelka, by świętować wejście w życie ustawy o Ochronie Zwierząt. W Polsce miało to miejsce 24 października 1997 roku. Akt ten obejmuje pojęcie humanitarnego traktowania zwierząt. Właściciele kundelków organizują w całej Polsce obchody Dnia Kundelka, by ich czworonożni przyjaciele mieli swoje święto. Urządzane są w tym dniu również wystawy kundelków. Tego dnia także schroniska organizują dni otwarte i zachęcają do odwiedzenia w celu adopcji kundelków, których przebywa tam najwięcej oraz wsparcie schroniska w postaci datków (koców, karmy dla zwierząt). Niektóre schroniska prezentują swoich podopiecznych w ważnych punktach swoich miast, np. w szkole, na rynku miasta.
 

Pytanie na październik brzmi: Jak nazywała się osoba, która była założycielem Stowarzyszenia Przyjaciół Kundelka?
 

Prosimy o nadsyłanie odpowiedzi wraz z imieniem i nazwiskiem, adresem i nr telefonu kontaktowego do 31 października 2020 r. (godz. 23:59) [decyduje data wpływu przesyłki/emaila do Urzędu]: Listownie na adres Departament Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu, ul. Łączności 1, 82-300 Elbląg (z dopiskiem: Elbląskie Zielone Pytanie – Październik 2020) lub na e-mail: zielone.pytanie@umelblag.pl (w tytule e-maila: Elbląskie Zielone Pytanie – Październik 2020 - imię i nazwisko)

Wylosowanego zwycięzcę i prawidłową odpowiedź poznamy początkiem listopada 2020 r.

W ubiegłym miesiącu Zielone pytanie brzmiało następująco: Jakim innym terminem określany jest termin równonocy? Z pośród nadesłanych odpowiedzi wylosowano zwycięzcę wrześniowej edycji - Panią Beatę, która udzieliła prawidłowej odpowiedzi.
 

We wrześniu wyróżniono następujące prace uczniów:
 

• W kategorii przedszkola i ośrodki szkolno-wychowawcze:

Dyplom: Julia Kępska – Niepubliczne Przedszkole WIKI

 


 

Wyróżnienie: Anna Antoniuk – Przedszkole nr 19

 Wyróżnienie: Pola Wojarz – Przedszkole nr 21

 • W kategorii szkoły podstawowe:

Dyplom: Hanna Szilling – Szkoła Podstawowa nr 9

 Wyróżnienie: Lea Sarna – Szkoła Podstawowa nr 15

 Wyróżnienie: Julia Garnogórska – Szkoła Podstawowa nr 23

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.7381920814514