Czwartek, 3.12.2020, Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

W Szkole Podstawowej nr 19 powstaje Międzyszkolna Pracownia Eksperymentowania

09.08.2020, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
W Szkole Podstawowej nr 19 powstaje Międzyszkolna Pracownia Eksperymentowania

3 lipca podpisana została umowa na adaptację pomieszczeń w budynku szkoły. Prace budowlane realizuje elbląska firma BUD-MAR Usługi Ogólnobudowlane. Pracownia ma być czynna w październiku br. Koszt inwestycji wynosi ponad 520 tys. zł.
 

W ramach inwestycji trwa remont czterech sal zajęć. Zadanie jest częścią składową projektu pn.  "Matematyka - indywidualizacja i eksperyment w edukacji wczesnoszkolnej". Jego całkowita wartość wynosi 4 467 985,75 zł, z czego unijne dofinansowanie to 4 243 985,75 zł.
 

2 487 279,00 zł przeznaczone zostanie na wyposażenie w pomoce dydaktyczne, pozostałe środki wykorzystane zostaną na doskonalenie nauczycieli  oraz zajęcia dla uczniów.

    

Celem projektu jest zwiększenie kompetencji matematycznych i umiejętności naukowo-technicznych poprzez doposażenie bazy dydaktycznej w pomoce i sprzęt, wykorzystanie nowoczesnych metod nauczania, w tym metody eksperymentu u 700 uczniów kl. II-III, doskonalenie kwalifikacji/kompetencji dydaktycznych 100 nauczycieli i organizację zajęć pozalekcyjnych w 15 szkołach podstawowych na terenie Elbląga.

     

Projekt realizowany będzie do 30.09.2022 r.

     

    Grupa docelowa to:

    •       700 z kl. II-III z 15 elbląskich szkół podstawowych,

    •       30 nauczycieli– trenerów

    •       70 nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej 15 elbląskich szkół

    •       podstawowych.

     

    W ramach projektu zaplanowano realizację następujących zadań:

     

    1. Doposażenie bazy dydaktycznej 15 elbląskich SP polegające na utworzeniu MIĘDZYSZKOLNEJ PRACOWNI EKSPERYMENTOWANIA w Szkole Podstawowej nr 19 w Elblągu oraz wyposażeniu szkolnych pracowni w pomoce dydaktyczne do nauczania matematyki w oparciu o eksperyment uczniów kl. II i III w 15 szkołach podstawowych.

     

    2. Doskonalenie kompetencji i kwalifikacji zaw. n-li matematyki edukacji wczesnoszkolnej, które obejmie podniesienie umiejętności zawodowych 30 n-li trenerów (15 merytorycznych i 15 obsługi technicznej) poprzez certyfikację i nadanie im uprawnień do prowadzenia szkoleń dla 70 nauczycieli I etapu edukacyjnego w obszarze innowacyjnych metod.

     

    3.Kształtowanie i rozwijanie kompetencji matematycznych na etapie edukacji wczesnoszkolnej w oparciu o eksperyment podczas zajęć dodatkowych dydaktyczno -wyrównawczych, rozwijających i kół zainteresowań z matematyki dla 700 uczniów klas

    II-III w 15 szkołach podstawowych objętych wsparciem projektu.

 

 

 

Joanna Urbaniak
Rzecznik prasowy UM w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4637830257416