Poniedziałek, 21.09.2020, Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Policyjny Rajd Rowerowy przez Warmię i Mazury

27.07.2020, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Policyjny Rajd Rowerowy przez Warmię i Mazury
fot. nasesłane

Świętować można na różne sposoby. Grupa policjantów z Olsztyna postanowiła, że w tym roku w dzień Święta Policji wystartują rowerami na trasę wokół Warmii i Mazur. Według planu przejechanie około 800 km zajmie im 4 dni, w trakcie których odwiedzą wszystkie powiaty regionu, w których spotkają się z tamtejszymi policjantami, a podczas tych spotkań będą zbierać fundusze na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom Po Poległych Policjantach.
 

Na pomysł nietypowego uczczenia tegorocznego Święta Policji wpadli policjanci Z Wydziału Łączności i Informatyki KWP w Olsztynie.
 

Pomysł na rajd przedstawiliśmy Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Olsztynie oraz Zarządowi Wojewódzkiemu NSZZ Policjantów w Olsztynie, gdzie od razu zyskał aprobatę i wsparcie. Dodatkową pomoc zyskaliśmy od sponsorów i samorządowców, którzy bardzo pozytywnie zareagowali na nasz pomysł. Chcemy w ten sposób połączyć przyjemne z pożytecznym. Jesteśmy zapalonymi rowerzystami, więc jest to dla nas po prostu kolejny trening na rowerze, a przy okazji możemy wesprzeć działalność Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom Po Poległych Policjantach. Na co dzień służba to przede wszystkim pomoc innym, a tym rajdem chcemy zasygnalizować, że policjanci każdego dnia wypełniają rotę ślubowania i czasami oni i ich rodziny płacą za to najwyższą cenę, służąc obywatelom


 - powiedział kom. Mirosław Cydzik Zastępca Naczelnika Wydziału Łączności i Informatyki KWP w Olsztynie, pomysłodawca i organizator rajdu.
 

Na miejscu startu policjantom towarzyszył im i ich wspierał Marcin Konieczny - Mistrz Świata Ironman Hawaii z 2017 roku.
 

Całą trasę rajdu pokona 7 policjantów wspieranych przez 3-osobowe zaplecze techniczne. Po drodze do kolarzy będą przyłączać się kolejni rowerzyści (policjanci i cywile), którzy będą im towarzyszyć na poszczególnych odcinkach trasy.
 

W piątek o godz. 9:00 powodzenia i wytrwałości na trasie rajdu jego uczestnikom życzyli nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie oraz nadkom. Sławomir Koniuszy przewodniczący NSZZ Policjantów na Warmii i Mazurach.
 

Rajd najpierw wystartował kierunku Barczewa i Mrągowa, by na koniec dnia przez powiat piski dojechać do Ełku. To koniec pierwszego z czterech etapów czterodniowego rajdu. Kolejne zostaną zakończone w Górowie Iławeckim i Nowym Mieście Lubawskim z metą w Olsztynie. Po drodze rajdowcy odwiedzą wszystkie powiaty województwa, zbierając fundusze na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom Po Poległych Policjantach.

 


 

 

Informacja nadesłana

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Jeżyk
  Poniedziałek, 27.07

  Na jednym rowerze?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.