Czwartek, 24.09.2020, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Zakaz kąpieli w rzece Elbląg

27.06.2020, 12:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zakaz kąpieli w rzece Elbląg

W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz okresem wakacyjnym, Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Elblągu przypomina o obowiązującym zakazie kąpieli w rzece Elbląg oraz przekazuje podstawowe informacje dotyczące właściwego zachowania w czasie upalnych dni.

 

Zakaz kąpieli w Rzece Elbląg  


Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 15 maja 2013 r. w sprawie ustalenia granicy portu morskiego w Elblągu od strony lądu, rzeka Elbląg znajduje się w granicach ww. portu. Zarządzeniem Nr 5 Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni z dnia 20 lutego 2013 r. (§96 pkt.7) został wprowadzony i nadal obowiązuje m.in. zakaz kąpieli i nurkowania. Są miejsca, w których nieodpowiedzialne osoby kąpią się, ryzykując życie i zdrowie. Do takich miejsc z pewnością można zaliczyć rzekę Elbląg w rejonie mostu kolejowego, a także tzw. „ciepłą wodę”. Informujemy, że służby bezpieczeństwa i porządku przy wykorzystaniu sprzętu pływającego będą patrolować rzekę Elbląg. Za złamanie zakazu kąpieli grozi mandat karny –  do 250 zł lub kara nagany.

 

Upały - kilka praktycznych porad
W trakcie upałów bardzo ważne jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad, które mogą uchronić nas przed niebezpieczeństwem, podczas słonecznych dni. Należy pamiętać, iż upały są szczególnie szkodliwe dla małych dzieci, osób w podeszłym wieku, a także chorych na cukrzycę, nadciśnienie i mających problemy z sercem. O ile mamy taką możliwość, powinniśmy zostać w domach w najgorętszej porze dnia (między godziną 10:00 a 17:00). Jeśli musimy wyjść na zewnątrz zadbajmy o przewiewne ubranie, zakrywające możliwie największą powierzchnię skóry, nośmy nakrycia głowy a także przewiewne obuwie. Nie zapomnijmy też wziąć ze sobą małą butelkę wody mineralnej. Unikajmy nadmiernego nasłonecznienia, opalania, chrońmy naszą skórę kremami z filtrami. Trzeba nadmienić, że bardzo ważnym jest spożywanie dużej ilości płynów, unikając przy tym słodkich napoi i alkoholu, a także spożywanie lekkich posiłków. Apelujemy również, aby nie zostawiać w samochodzie dzieci i zwierząt! Nawet na przysłowiową „chwilę”. W upalny dzień temperatura wewnątrz auta, zaparkowanego na słońcu może dojść nawet do 90°C! Gdy widzimy taki przypadek, nie obawiajmy się powiadomić Policji lub Straży Miejskiej, nim będzie za późno.

 

Prosimy mieszkańców o rozwagę. Każde zauważone niedozwolone zachowanie należy zgłosić Policji, Straży Miejskiej lub Miejskiemu Centrum Zarządzania Kryzysowego, które przekaże informację do stosownej służby. Nic jednak nie zastąpi zdrowego rozsądku, o który apelujemy nie tylko podczas nadchodzących dni, ale także na co dzień.

 

Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Fredek
  Sobota, 27.06

  Elbląg jest otoczony wodą,a kąpieliska brak,nikt nie pomyślał o stworzeniu plaży nad Nogatem w Kępie Rybackiej,wystarczy dogadać się z gminą wiejską Elbląg.

 2. 2
  +7
  ~ ERG
  Sobota, 27.06

  Zakazy, zakazy,zakazy,zakazy,zakazy,zakazy,zakazy,zakazy,zakazy,zakazy,zakazy,zakazy,zakazy,zakazy,zakazy,zakazy,zakazy,zakazy,zakazy,zakazy,zakazy,zakazy,zakazy,zakazy,zakazy,zakazy,zakazy,zakazy,zakazy,zakazy,zakazy,zakazy. A kiedy ***a kąpielisko miejskie?

 3. 3
  0
  ~ tak mój
  Sobota, 27.06

  Nikt normalny w tej syfiastej rzece mające aromaty gów..... sie nie kąpie.

 4. 4
  +1
  ~ Misia Ce
  Niedziela, 28.06

  Komunistyczne myślenie wokół elbląskich spraw jest widoczne w ich sposobie rozwiązywania. Jest problem wokół czegoś, więc nie rozwiązujemy problemu tyko, po porostu likwidujemy obiekt wokół którego powstał problem, lub wprowadzamy zakaz 'нельзя'. W perspektywie takich rozwiązań Elbląg stanie głębokim zadupiem, w którym wszytko jest à rebours, życie jest trudne i coraz trudniejsze, a zarządzanie proste, a raczej prostackie.

 5. 5
  --1
  ~ Misia Ce
  Niedziela, 28.06

  Komunistyczne myślenie wokół elbląskich spraw jest widoczne w ich sposobie rozwiązywania. Jest problem wokół czegoś, więc nie rozwiązujemy problemu tyko, po porostu likwidujemy obiekt wokół którego powstał problem, lub wprowadzamy zakaz 'нельзя'. W perspektywie takich rozwiązań Elbląg stanie głębokim zadupiem, w którym wszytko jest à rebours, życie jest trudne i coraz trudniejsze, a zarządzanie proste, a raczej prostackie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.