Niedziela, 9.08.2020, Imieniny: Klara, Roman, Romuald
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Ruszyła modernizacja ulicy Wspólnej

15.06.2020, 15:37:11 Rozmiar tekstu: A A A
Ruszyła modernizacja ulicy Wspólnej
Fot. UM w Elblągu

Dziś, 15 czerwca, przekazany został teren budowy i rozpoczęto prace związane z przebudową ul. Wspólnej. Zadanie obejmuje m.in. wykonanie nowej, wzmocnionej nawierzchni bitumicznej jezdni, przebudowę oraz wymianę nawierzchni chodników i zjazdów. Koszt robót wynosi 663.119,70 zł.

Wykonawcą jest Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Aktualnie rozpoczęto roboty rozbiórkowe nawierzchni chodników. Czasowa organizacja ruchu nie zakłada zamknięcia jezdni dla ruchu samochodowego, w dalszym ciągu obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy. Na czas robót w celu zapewnienia bezpieczeństwa wyłączony zostanie dla ruchu rowerowego pas dla rowerów. Utrzymana zostanie komunikacja miejska. W czasie robót możliwe będą lokalne przewężenia jezdni.

Przedmiotowe zadanie stanowi element projektu pn. „Poprawa zintegrowanej mobilności miejskiej w elbląskim obszarze funkcjonalnym”, o dofinansowanie którego ubiega się Prezydent Miasta. Wniosek o dofinansowanie złożony został w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 (Oś priorytetowa 4. Efektywność energetyczna; Działanie 4.4. Zrównoważony transport miejski; Poddziałanie 4.4.2. Poprawa mobilności miejskiej w miejskim obszarze funkcjonalnym Elbląga – ZIT bis). Pozostałym elementem Projektu, który jeżeli otrzymamy dofinansowanie, zaplanowany jest do realizacji w latach kolejnych jest budowa ścieżki rowerowej w ciągu ulicy Kościuszki na odcinku od ul. Królewieckiej do Wspólnej oraz w ciągu ulicy Agrykola z przebudową chodników, budową zatok autobusowych, przebudową oświetlenia ulicznego i lokalną przebudową pozostałych elementów drogowych. W przypadku otrzymania dofinansowania ten zakres Projektu planowany jest do realizacji w latach 2021-2022.

Urząd Miejski w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ hehe
  Poniedziałek, 15.06

  Już chyba tego kontra- badziewia nie będzie na nowej nawierzchni ;)

 2. 2
  --2
  ~ Zdjecie
  Poniedziałek, 15.06

  A co robią te auta na chodniku. Niszczą płyty chodnikowe. I zieleń.

 3. 3
  --4
  ~ Znowu
  Poniedziałek, 15.06

  A o rowerzystach zapomnieli ,w powietrzu będziemy jechać.

 4. 4
  +1
  ~ Do znowu
  Wtorek, 16.06

  Możecie w kanałach Tam będziecie zagrożeniem tylko dla szczurów

 5. 5
  +2
  ~ partia i członkowie
  Wtorek, 16.06

  I to wszystko dzięki psl i 6-ci letnim rządom jego najlepszego członka - widok ulicy ukazuje oblicze władzy. Tylko aby wdzięczni mieszkańcy wyszli na uroczyste otwarcie w wykonaniu kozła, serapuka i badziuka, a nie jak na Rybackiej.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.