Poniedziałek, 13.07.2020, Imieniny: Malgorzata, Ernest, Henryk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Logistycy podarowali radość dzieciom

01.06.2020, 17:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Logistycy podarowali radość dzieciom
fot. mł. chor. Krzysztof Moliński

Z okazji Dnia Dziecka żołnierze 16. Pułku Logistycznego w Elblągu podarowali słodycze i zabawki podopiecznym placówek opiekuńczych i wychowawczych. Był też pokaz musztry paradnej oraz sprzętu wojskowego. Tak logistycy rozumieją swoją służbę, tak też podpowiada im serce. - Dla uśmiechu dziecka warto zrobić wszystko - zapewniają.

Patriotyzm to postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej Ojczyźnie oraz chęci ponoszenia za nią ofiar i gotowości do jej obrony. To także więź oraz solidarność z narodem i społecznością, także lokalną. Doskonale wiedzą o tym i każdego dnia budują więzi elbląscy logistycy. Szczególnie na sercu leży im dobro najmłodszych.
   
- Zawsze chętnie gościliśmy na terenie naszej jednostki młodych elblążan – mówi Dowódca 16. Pułku Logistycznego w Elblągu płk Piotr Pankowski. – Prezentowaliśmy sprzęt wojskowy, odbywał się pokaz musztry. Dzieci bardzo lubią takie spotkania z żołnierzami, a my lubimy, gdy maluchy nas odwiedzają. Nie tracą bowiem na aktualności słowa pedagoga Janusza Korczaka: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" – podkreśla Dowódca.
   
Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka logistycy również chcieli sprawić radość najmłodszym elblążanom. Niestety, czas epidemii COVID-19 uniemożliwia otwarcie bram kompleksu wojskowego przy ul. Łęczyckiej. Znalazło się jednak rozwiązanie na ten trudny czas.
   
- Przestrzegając oczywiście zaleceń higieniczno-sanitarnych, przekazaliśmy paczki ze słodyczami dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi przy ul. Bema, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi przy ul. Kasprzaka - mówi Dowódca 16plog płk Piotr Pankowski.

- Z dużą radością odwiedziliśmy te placówki po raz kolejny. Wcześniej nasi żołnierze przekazali siostrom środki ochrony bezpośredniej, tak potrzebne w czasie pandemii. Ponadto - kontynuuje płk Piotr Pankowski - z okazji Dnia Dziecka w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej przy ul. Chrobrego w Elblągu oraz w podobnej - "Mój dom" - w Ornecie - odbył się pokaz musztry paradnej oraz pokaz sprzętu wojskowego. Dzieciom bardzo podobała się nasza wizyta, a dla nas to duża radość, bo „Beatus, qui prodest, quibus potest", czyli Szczęśliwy jest ten, który pomaga, komu może – mówi Dowódca 16 plog płk Piotr Pankowski.
    
Podczas odwiedzin u najmłodszych elbląskim logistykom towarzyszyli żołnierze WOT.

 

 

Oficer prasowy 16plog por. Rafał Buczyński   

 

 

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Aabbb
  Poniedziałek, 01.06

  Bardzo miło ze strony żołnierzy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.