Wtorek, 7.07.2020, Imieniny: Cyryl, Metody, Estera
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Służba Więzienna nie przestaje szyć maseczek

31.05.2020, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Służba Więzienna nie przestaje szyć maseczek
fot. nadesłane

Od 30 maja wejdzie w życie kolejny duży etap znoszenia obostrzeń. Najważniejszą zmianą jest ta dotycząca obowiązku zasłaniania ust i nosa. Noszenie maseczek w przestrzeni otwartej nie będzie obowiązkowe, jednak Służba Więzienna w ramach akcji Resort Sprawiedliwości Pomaga nie zaprzestaje szycia.

W sklepach, środkach komunikacji publicznej i kościołach maseczki nadal będą obowiązkowe a przezorni kierownicy placówek pomocowych obawiając się potencjalnego jesiennego powrotu zachorowań cały czas chętnie korzystają z oferowanej pomocy. Dlatego Służba Więzienna nie ustaje w pracy na rzecz najbardziej potrzebujących.

Resocjalizacja przez pracę ma znaczenie, dlatego w ramach opracowanego programu readaptacji społecznej osadzeni z Zakładu Karnego w Sztumie uszyli maseczki, które w dniu 28.05.2020r. zostały przekazane do Sztumskiego Centrum Kultury. T

ego samego dnia 300 maseczek uszytych przez osadzonych z Aresztu Śledczego w Starogardzie Gdańskim trafiło do Domu Pomocy Społecznej. To odpowiedź na potrzeby placówki, której podopieczni są najbardziej narażeni na skutki zakażenia koronawirusem.

W najbliższym czasie funkcjonariusze Zakładu Karnego w Malborku przekażą 2000 maseczek na rzecz Urzędu Gminy w Nowym Stawie.
 

 

 

mjr  Marek Stuba
Rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Maseczki komu maseczki.
  Niedziela, 31.05

  Jeśli chcesz się zarazić Covid 19 to idź na mszę do kościoła, albo na siłownię czy do kina. Od 19 czerwca będzie kolejna okazja do zarażenia, kiedy pójdziesz na mecz lub zawody żużlowe. Dodatkowo wśród tych, którzy tam byli lub pójdą szukaj źródła roznoszenia tego wirusa. Więc dobrze,że ktoś jeszcze szyje te maseczki, bo na pewno w najbliższym czasie się przydadzą.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.