Poniedziałek, 13.07.2020, Imieniny: Malgorzata, Ernest, Henryk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

KOMUNIKAT PREZYDENTA ELBLĄGA w sprawie funkcjonowania Urzędu Miejskiego

25.05.2020, 12:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
KOMUNIKAT PREZYDENTA ELBLĄGA w sprawie funkcjonowania Urzędu Miejskiego

Od dnia 25 maja 2020 roku do odwołania, Urząd Miejski w Elblągu wprowadza nowe zasady obsługi pozwalające na wejście interesanta do Urzędu i jego bezpośrednią obsługę -  głównie w tzw. strefach buforowych, tj. odpowiednio przystosowanych pomieszczeniach (stanowiskach) Sal Obsługi w Budynku Głównym przy ul. Łączności 1 oraz w budynkach przy ul. Łączności 2, Jaśminowej 11, Placu Dworcowym 4, Kosynierów Gdyńskich 42 i  Czerwonego Krzyża 2.


 
Celem zapewnienia wzajemnego bezpieczeństwa wymienione wizyty będą odbywały się wyłącznie po uprzednim ustaleniu terminu i miejsca spotkania  pod nr telefonu wskazanym przy poszczególnych sprawach oraz przy zachowaniu wysokich wymogów sanitarnych, tj. zakryciu ust i nosa przez interesanta, który dodatkowo wchodząc do budynku będzie zobowiązany do dezynfekcji rąk, zachowania bezpiecznej odległości od innych osób. Urzędnik bezpośrednio obsługujący interesanta będzie właściwie wyposażony w środki ochrony.


Interesant zobligowany będzie do stosowania się do wytycznych pracownika Urzędu koordynującego ruch interesantów, tak by zapewnić realizację przepisu ustawowego (dopuszczalna liczba interesantów przebywających, w tym samym czasie,  w jednym pomieszczeniu nie może być większa, niż 1 osoba na 1  stanowisko obsługi). Wskazany pracownik poprosi o podanie imienia i nazwiska oraz sprawy w celu potwierdzenia umówionej wizyty. Interesanci będą przyjmowani celem załatwienia sprawy w zależności od dostępności stanowiska.


Jeśli interesant będzie wykazywał ewidentne objawy choroby urzędnik będzie miał prawo odmówić obsługi i poprosić o załatwienie sprawy z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej.


1.    W celu załatwienia spraw  nadal w pierwszej kolejności prosimy o korzystanie z kanałów komunikacji elektronicznej. Kontakt e-mail oraz numery telefonów Departamentów Urzędu dostępne są pod adresem: https://elblag.eu/index.php/departamenty-urzdu-miejskiego (pisma zwykłe, skargi, wnioski o udostępnienie informacji publicznej).
2.    Wnioski można także składać poprzez Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej (ePUAP) pod adresem: https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/profil-urzedu/974x3yyiku. Do złożenia wniosku niezbędny jest profil zaufany lub autoryzacja za pomocą bankowości elektronicznej, bez konieczności wizyty w Urzędzie.
3.    Pozostałe czynności będzie można także załatwić na podstawie wniosku złożonego pocztą tradycyjną za pośrednictwem Poczty Polskiej. Dokumenty będzie można także pozostawić w holu budynku głównego Urzędu Miejskiego przy ul. Łączności 1 w  specjalnie przeznaczonej  do tego skrzynce podawczej (po uprzednim włożeniu ich do wyłożonych kopert).  W tym przypadku bez uzyskania potwierdzenia nadania.
4.    Porady prawne udzielane przez Miejskiego Rzecznika Konsumentów oraz osoby realizujące nieodpłatną pomoc prawną będą udzielane wyłącznie drogą telefoniczną.
5.    Zawieszone zostają również przyjęcia osobiste w sprawach skarg, wniosków i interwencji.
6.    Informujemy również, że kasa Urzędu będzie nieczynna, a płatności m.in. za podatki i opłaty należy dokonywać przelewem bankowym na konto podane w indywidualnej decyzji podatkowej bądź też na konta podane na stronie www.elblag.eu.  Zgodnie z zawartą umową z Bankiem PKO BP umożliwiamy mieszkańcom dokonywanie płatności w kasach tego Banku bez żadnych prowizji.
7.    Do budynków Urzędu Miejskiego wpuszczani będą jedynie pracownicy Urzędu Miejskiego po okazaniu identyfikatorów oraz Radni Rady Miejskiej po okazaniu legitymacji, a także umówieni na wizytę interesanci w celu załatwienia spraw.

 

Jednocześnie mając na względzie bezpieczeństwo nas wszystkich bardzo dziękuję  za korzystanie w pierwszej kolejności ze środków komunikacji elektronicznej.


Podstawa prawna:
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 878)

Szczegółowy opis realizacji zadań niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom określonych w ww.  rozporządzeniu, stanowi załącznik do niniejszego Komunikatu.

 

Elbląg, dn. 25 maja 2020 r.

 


Pliki dołączone do informacji:


Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Pytamy
  Poniedziałek, 25.05

  A kiedy zaczną przyjmować NFZ przychodnie . Ci to się napracuja???? Tak samo biura zbk i wspólnot, do roboty.

 2. 2
  --1
  ~ Odpowiadamy.
  Poniedziałek, 25.05

  A po co zwykły obywatel ma osobiście się udawać do ZBK, Wspólnot, administracji spółdzielni mieszkaniowych i innych tego typu insytucji.

 3. 3
  +9
  ~ Stev
  Poniedziałek, 25.05

  To proszę odbierać telefony.....

 4. 4
  +12
  ~ ell
  Poniedziałek, 25.05

  co za absurd, w banku pani może przyjąć pieniądze, a pani w kasie urzędu miasta, która pracuje od zawsze za szybą już nie, czyli rozumiem, że te stanowiska zostaną zlikwidowane, a panie zwolnione z pracy, skoro są niepotrzebne,

 5. 5
  +8
  ~ ][pj]yj [j;l
  Poniedziałek, 25.05

  .....w urzędzie ostro , rygorystycznie....a rząd od czerwca umożliwia spotkania weselne do 50 osób....też tam będą siedzieć w maskach? ....co do odkażania, to weselnicy sobie poradzą...dziwne to wszystko...

 6. 6
  +4
  ~ Elblązanie
  Poniedziałek, 25.05

  Bezpłatnych maseczek dla nas nie ratujemy wam z U M. Dowiedliscie że mieszkańców macie gdzieś

 7. 7
  +9
  ~ Mieszkancy
  Poniedziałek, 25.05

  Bezpłatnych maseczek dla nas nie darujemy wam z U M. Dowiedliscie że mieszkańców macie gdzieś

 8. 8
  +13
  ~ biurko
  Poniedziałek, 25.05

  na taczce wywieść najgorszego w historii Elbląga prezydenta, nic nie robił w czasie pandemii tylko zwoływał konferencję i czytał to co sanepid publikował wszędzie w mediach, wstyd, ten osobnik nigdy nie zatroszczy się o zwykłego mieszkańca, obcina etaty w oświacie, zabiera kasę najmniej zarabiającym, a szam wozi grube d.u.p.s.k.o w nowym służbowym aucie!

 9. 9
  +5
  ~ hmm
  Poniedziałek, 25.05

  Najbardziej wystraszona grupa społeczna to urzędnicy. Ale tylko w UM, bo już w sklepie niczego się nie boją. I choćby epidemia wygasła, to w urzędzie ciągle jeszcze będzie. Taka to niebezpieczna praca.;)

 10. 10
  +8
  ~ do ~Pytamy
  Poniedziałek, 25.05

  No lekarze to się popisali faktycznie. Pierwsi s ***zielili z pokładu. I nie mają zamiaru wyleźć. Wstyd!. Służba zdrowia:)))) Leczenie przez telefon - hahahahaha Ale co tam NFZ płaci to po co pracować, niech się ludzie wykończą.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.